Sniego šauktuvės lopšelyje-darželyje „Pušelė“

2014-11-25, Auklėtoja Dalytė Jokaitienė

Lapkričio 11-oji – Šv. Martynas. Tai tokia svarbi sezoninės orų kaitos riba, kad neretai vadinta ir paskutine rudens švente. Šv. Martyno dieną arba kitaip dar vadinamą Ožio dieną, ūkininkai atsiskaitydavo su samdiniais, kerdžiais. Ypač rudens šventės laukdavo piemenėliai, nes po šios šventės baigdavosi ganiava.

Lapkričio 14 dieną lopšelyje-darželyje „Pušelė“ vyko tradicinė etnokultūrinė šventė vaikams „Martyno diena arba Sniego šauktuvės“.

Mažieji „piemenukai“ suko ratelius, dainavo piemenėlių dainas, žaidė liaudies žaidimus, pokštavo, juokavo. Kiekvienas vaikas tapo aktyviu dalyviu, kai į šventę atskubėjo: Ožys Mikitons (Justino mama Audronė Jociuvienė), kerdžius (Austėjos tėvelis Tadas Gedrimas) ir šeimininkė (auklėtoja Dalytė Jokaitienė). Prisišokę, apvedę baltą ožį aplink beržą tris kartus, vaikai lauks balto sniego ir žiemos linksmybių.

Ugdytiniai patyrė bendravimo džiaugsmą, pajuto gamtos ir žmogaus ryšį, artimiau susipažino su pamario krašto piemenų rudens švente arba Sniego šauktuvių papročiais ir tradicijomis.

 

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Tadas2014-11-26
Ačiū, bet laikraščiuose vistiek esu Gedgaudas. Man tai nepatinka, kad tokia klaida padarėte. Ateityje stenkitės tokių klaidų nedaryti. Ir atydžiau išfiltruoti inormaciją apie žmogų, apie kurį norite parašyti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Tadas Gedrimas2014-11-25
Laba diena.
Taip aš tas Tadas, kur matausi nuotraukose, tačiau mano pavardė ne Gedgaudas, o Gedrimas.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar lankėtės Sausio 13-osios minėjimo renginiuose?