Su tavim - kartu, prisiglaust prie tavęs ketinu...

2016-06-04, Stasys BIELSKIS
Renginio akimirkos.
Renginio akimirkos.

Tokie dainos žodžiai užvakar skambėjo Tarptautinės vaikų gynimo dienos paminėjime, vykusiame prie Šilutės kultūros ir pramogų centro. Tądien vaikų dienai skirtos šventės surengtos ir ikimokyklinėse įstaigose, ir Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje.

Šia pilietine iniciatyva buvo siekiama suvienyti viso pasaulio žmones taikos misijai. Prie pirmą kartą šalyje surengtos pilietinės akcijos prisijungė ir šilutiškiai - apsikabino bei garsiai ištarė žodį „Taika“.

Šilutės rajono vaikų darželiuose šventiniai renginiai prasidėjo 11 val., o vidurdienį – ikimokykliniukų apsikabinimas ir žodžio „Taika“ ištarimas. F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pavakarę vyko interaktyvios boulingo varžytuvės tarp Šilutės socialinių paslaugų centro auklėtinių, jaunųjų bibliotekos lankytojų ir jų šeimų narių.

Šitoje pilietinėje akcijoje pirmąją vasaros dieną dalyvavo 50 Lietuvos miestų. Pasak iniciatyvos sumanytojo, uostamiesčio kompozitoriaus, prodiuserio Laimono Žiulpos, Tarptautinė vaikų gynimo diena tokiam renginiui pasirinkta neatsitiktinai. Ši diena suteikia viltį, kad kiekviena karta užaugs taikesnė, žmonės bus vieni kitus labiau suprantantys. Tai tarsi piliečių reakcija į įvykius Ukrainoje, Sirijoje, Prancūzijoje. Akcijos prasmė – rūpestis dėl tarpusavio susvetimėjimo, gerumo kitame žmoguje ieškojimas, pasidalinimas tuo gerumu ir bendras aiškinimasis, kodėl tokie įvykiai vyksta. O gal tai mūsų vidinio nusiteikimo atspindys, jog pasaulis yra taip susipriešinęs?

Pilietinės akcijos pradžioje visus pasveikino šio renginio globėjas, Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Jis sakė, kad ir pati saulė, tąkart kaitriai švietusi, tarsi simbolizavo, kad taip turi vyrauti ir taika.

„Skambus žodis „Taika“ kol kas, deja, yra labai sunkiai pasiekiamas. Stebėdami, pavyzdžiui, Ispanijos istoriją, kiekvieną dešimtmetį pamatysime, kad šio žodžio toje šalyje labai trūksta. Todėl linkiu, jog taika nebūtų niekam svetima, kad apie ją kalbėtume gerokai dažniau nei iki šiol“, - sakė meras.

Koncerto dalyviai ir atvirai kalbėjo apie taiką ir jos reikšmę. Dainininkė Gintarė Muraulaitė teigė: „Man taika - viena iš didžiausių  žmogaus vertybių. Kaip tik nuo taikos ir priklauso, ar mūsų gyvenimas bus pilnavertis, ar ne“.

Nuoširdų koncertą šia proga padovanojo jaunieji Šilutės muzikantai, dainininkai ir šokėjai. Koncertavo Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos estrados studija, vokalistė G. Muraulaitė, Šilutės pirmosios gimnazijos grupė „Garsas“, šokių kolektyvas „Salūnas“, gatvės gimnazistai „Quattro“ ir šokių klubas „Atėnė“.

Po valandą trukusio koncerto visi buvo pakviesti susirasti sau porą - šiltai ir tvirtai apsikabinti. Paskui renginio dalyviai garsiai sušuko „Taika!“.

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Jums kada nors buvo įsisiurbusi erkė?