Kentriuose pradėjo veikti mamų, netekusių savo vaikų, draugija

2016-06-09, Stasys BIELSKIS
Mamų, netekusių savo vaikų, draugijos vadovės Birutės Zakarauskienės rankose – šokoladiniai medaliai, kurie buvo išdalinti vaikams, varžybų nugalėtojams.
Mamų, netekusių savo vaikų, draugijos vadovės Birutės Zakarauskienės rankose – šokoladiniai medaliai, kurie buvo išdalinti vaikams, varžybų nugalėtojams.

Prieš Tarptautinę motinos dieną Kentriuose susibūrė mamų, netekusių savo vaikų, draugija. Jos iniciatorė buvo aktyvi Kentrių kaimo bendruomenės narė Birutė Zakarauskienė.

Ji „Šilokarčemai“ pasakojo: „Mamų kaime yra daug, bet mes įkūrėme mamų, netekusių savo vaikų, draugiją. Yra tokių moterų, kurios jau net penkerius metus nenori su niekuo bendrauti, nesilanko jokiuose renginiuose. Aš irgi po savo nelaimės aštuonerius metus irgi nenorėjau nieko matyti. Su viena pabendravau, su kita, o jos ir sako: „Mes gi bendrą kalbą iš tikrųjų tai rastume“. Aišku, tebėra tokių mamų, kurios nenori niekur eiti, bet yra ir norinčiųjų užimtumo. Dabar susieiname, pasėdime prie arbatos puodelio, ir pabendraujame, ir padainuojame. O kadangi esame mamos, nusprendėme ir Tarptautinę vaikų gynimo dieną gražiai paminėti. Beveik sutapo ir Tėvo diena, minima pirmąjį birželio sekmadienį. Galėjome ir tėvelius į šventę pakviesti, kuriems vaikučiai, švęsdami savo šventę, pašoko padainavo - parodė meninę programėlę“.

Pasak B. Zakarauskienės, šioje moterų draugijoje dalyvauja mamos, kurių vaikai yra mirę ar žuvę. Jos aktyvios, bet to negalima pasakyti apie kaimo vaikus, kurie irgi yra kviečiami rinktis įdomiai praleisti laisvalaikį. „Vaikučiai, kurie nori, ateina kiekvieną dieną, o kitų neįmanoma priprašyti, - sakė B. Zakarauskienė. – Su vaikučiais padainuojame, sugalvojame visokių įdomybių, bet juos reikia ir pavaišinti. Juk, kaip sakoma, jei nepasišersi arkliuko, neateis, nedirbs. Dabar vaikai ateina su dideliu noru, nes aš jiems iškepu sausainiukų, kitos moterys – pyrago, taip pat atneša varškės, kiaušinių, iš uogų išverda kompoto. Neperkame parduotuvėje tų limonadų, pačios pasidarome gėrimų“.

Dar B. Zakarauskienė sakė, kad neseniai buvo nuvykusi į Tilžę, kur pigiau pripirko vaikams visokių saldžių prizų, kuriais gali apdovanoti įvairių varžybų nugalėtojus. Labiausiai vaikučiai džiaugėsi šokoladiniais medaliais, kuriuos iki apdovanojimų įteikimo laikė šaldytuve.

Kadangi vaikų netekusių mamų draugija dar neregistruota, užsiėmimai organizuojami kaip bibliotekos ir kaimo bendruomenės bendri renginiai.

O birželio 1-ąją, Tarptautinę vaikų dieną, švenčiančius mažuosius kentriškius matė visas kaimas. Jie su paspirtukais, riedučiais ir dviračiais apsuko garbės ratą pro seniūnaičio Romualdo Mančo namus, parduotuvę, biblioteką ir susirinko bendruomenės namuose. Vyko koncertas, varžybos, programėlė baigėsi saldžiomis vaišėmis.

Vaikų netekusių mamų draugija Kentriuose turi savo himną. Draugijoje yra trylika mamų – sakoma, kad tai nelaimingas skaičius, matyt jis ir simbolizuoja tai, kad šitos mamos yra nelaimingos. „Nenorėtume kitų mamų priimti būtent į šitą draugiją, nenorime, kad jų daugėtų, geriau, kad jų būtų kuo mažiau. Bet kiek likimas davė, tiek jų ir yra, kai kurios mamos net po du vaikus yra netekusios“, - pasakojo B. Zakarauskienė.

 


Straipsnio komentarai

geriau2016-06-19
vaikų globėjų draugija...o tai kažkoks negatyvas... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?