Šilutėje - patyrusių trenerių pamokos jauniesiems krepšininkams

2016-06-07, VšĮ „Šilutės sportas“ informacija

Praėjusią savaitę Šilutės sporto mokyklos krepšinio salėje netilo kamuolių bumbsėjimas ir garsių trenerių pastabos jauniesiems krepšininkams. Septynias dienas trukusioje krepšinio stovykloje „Šilutė 2016“ savo patirtimi dalijosi visas krepšinio specialistų desantas.

Pirmosiomis stovyklos dienomis jaunuosius krepšininkus krepšinio subtilybių mokė vienas žymiausių Šilutės krašto trenerių Robertas Kuncaitis, o su juo kartu ir Šilutės sporto mokyklos treneris Laimonas Eglinskas. Šie treneriai daugiausia dėmesio skyrė individualios technikos tobulinimui, kamuolio varymo, kamuolio perdavimo, greičio ir krypties keitimo valdymui. Po kelių dienų prie stovyklos prisijungė Mantas Šernius, kuris yra krepšinio komandos Pasvalio „Pieno žvaigždės“, rungtyniaujančios LKL, ir Lietuvos U-16 berniukų rinktinės treneris. Jis krepšininkus mokė ir daugiausia dėmesio skyrė jų asmeninės gynybos pagrindams. Šios stovyklos neaplenkė ir vienas iš Lietuvos elito trenerių - Kęstutis Kemzūra, kuris dalinosi savo patirtimi ir motyvavo krepšininkus stengtis nuolatos tobulėti.

Stovykloje krepšininkai treniravosi du kartus per dieną - ryte ir vakare, o palaikant ir ugdant komandinę bei kolektyvinę dvasią, jie pusryčiaudavo, pietaudavo ir vakarieniaudavo drauge su treneriais. Stovyklos treniruotės neapsiribojo vien treniruočių sale. Oras buvo dėkingas stovyklautojams, kurie turėjo galimybę pajusti kaip profesionalai krepšininkai treniruojasi ant smėlio, vandenyje. Stovyklos žaidėjai vyko į Rusnės paplūdimį, kur jiems treniruotę vedė Robertas Kuncaitis ir Laimonas Eglinskas, o po sunkios, bet naudingos treniruotės visi drauge kepė šašlykus ir dešreles. Visos stovyklos metu žaidėjai ir treniruotės buvo filmuojami vieno geriausių šiuo metu Lietuvoje video montuotojo Giedriaus Šiškovo (Youtube Gidranity), taip krepšininkai galės pamatyti savo atliekamus veiksmus ir tai, kur jiems dar reikia padirbėti.

Paskutinės treniruotės metu jaunimas varžėsi slalomo rungtyje. Greičiausi ir techniškiausi buvo šilutiškiai: jaunimo grupėje – Tauras Ulevičius, jaunučių - Nedas Zaniauskas. Taikliausio stovyklos dalyvio rungtį laimėjo Kasparas Bružas iš Akmenės. Po visų konkursų ir treniruočių kiekvienas žaidėjas individualiai sulaukė trenerių rekomendacijų, kam jie turėtų skirti daugiau dėmesio, kad taptų dar geresniais žaidėjais.

Vienas iš stovyklos vadovų Jonas Gavėnia teigė: „Mums džiugu, kad po ilgos pertraukos Šilutėje vėl pavyko suorganizuoti stovyklą jaunimui. Džiaugiamės, kad didžioji dalis buvo iš Šilutės, žinoma džiugu, kad buvo jaunimo ir iš Klaipėdos, Šiaulių, Akmenės. Tiek krepšininkai, tiek ir mes esame patenkinti, kad mūsų stovykloje darbavosi tikri krepšinio srities specialistai ir pavyko pasikviesti net tris 2010 metų pasaulio bronzinės Lietuvos krepšinio rinktinės trenerius. Esame dėkingi Šilutės sporto mokyklos direktoriui Aivarui Lileikiui ir įstaigos „Šilutės sportas“ direktoriui Dainiui Gricevičiui bei įmonėms „Dovega“ ir Vilkyškių pieninei, kurie daug prisidėjo prie stovyklos organizavimo, palaikymo. Planuojame, kad stovykla taps kasmete, ir turime planų net ir šią vasarą surengti dar vienos ar dviejų savaičių pamainą, kadangi jau dabar tėveliai ir jaunimas tuo domisi, nes sulaukta tikrai puikių atgarsių. Norinčius daugiau informacijos ir pamatyti stovyklos vaizdo bei foto įspūdžius kviečiu apsilankyti mūsų facebook puslapyje: SiluteBasketball. Pasinaudodamas proga, noriu paminėti, kad dar šią savaitę startuos naujas projektas „Šilutės krepšinio gatvės lyga“, apie ją daugiau informacijos rasite taip pat facebook puslapyje “SilutesKrepsinis“.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

as2016-06-07
p. Eglinskas su zmona nestumo metu tikriausiai svori kartu auginos :D Komentaras patinka Komentaras nepatinka