Už kyšio reikalavimą gydytojas K. Giedrikas sumokės 3 690,68 Eur baudą

2016-06-13, Stasys BIELSKIS
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka

Balandžio 19 dienos „Šilokarčemoje“ spausdinome straipsnį „Gydytojas kardiologas įtariamas paėmęs 120 eurų kyšį“. Ir štai užvakar, birželio 8-ąją, Šilutės rajono apylinkės teismas paskelbė teismo baudžiamąjį įsakymą – medikui paskirta piniginė bauda.

Rašėme, kaip Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdyboje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo kyšio reikalavimo ir priėmimo. Įtarimai padariusiam šią nusikalstamą veiką pareikšti Šilutės ligoninės konsultacinės poliklinikos gydytojui, Vidaus ligų skyriaus vedėjui Kastyčiui Giedrikui, kuris, būdamas valstybės tarnautojui prilygintas asmuo, savo darbo kabinete iš paciento galimai reikalavo ir per du kartus priėmė kyšį už teisėtą veikimą vykdydamas įgaliojimus, t. y. už medicininės pažymos išdavimą. Kabinete atliekant poėmį buvo rasti galimai kaip kyšis gauti pinigai.

Birželio 8-ąją Šilutės rajono apylinkės teismas paskyrė 59 metų Šilutės ligoninės Vidaus ligų skyriaus vedėjui K. Giedrikui 3690,68 eurų baudą už tai, kad jis iš paciento priėmė 20 eurų kyšį bei pareikalavo dar 100 eurų, kuriuos taip pat priėmė.

Šilutės rajono apylinkės teismo pranešime teigiama, kad buvo nustatyta, jog šių metų balandžio 8 dieną K. Giedrikas, dirbdamas savo kabinete, iš asmens už medicininės pažymos išdavimą priėmė 20 eurų kyšį. Tačiau prašomos pažymos neišdavė, pasakydamas, kad duotos sumos nepakanka. Po keleto dienų pacientas vėl atvyko pas gydytoją, kuriam perdavė pareikalautus 100 eurų.

K. Giedrikas savo kaltę pripažino visiškai. Jis aiškino galvojęs, kad pacientas 20 eurų davė kaip padėką už darbą arba konsultaciją. Pasak gydytojo, vyriškis su savimi neturėjo receptų knygutės, jam negalėjo visiškai diagnozuoti ligos ir skirti gydymo. Jis liepė atsinešti ją, paskirdamas kitą vizito dieną, kurią, mediko manymu, pacientas suprato savaip, t. y. kaip kyšio reikalavimą. Gydytojas teigė nesakęs, kokią sumą šis turi jam duoti. Jis aiškino, kad atvykus asmeniui ir šiam paklausus apie pinigus, medikas žodžiu nurodė 100 eurų ir juos priėmė kaip atsidėkojimą už konsultaciją.

Skiriant bausmę gydytojui, atsižvelgta į tai, kad jis neteistas, prisipažino padaręs nusikaltimą, nuoširdžiai gailėjosi. Jo atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Kadangi K.Giedrikas savo kaltę pripažino, teismas jam skyrė trečdaliu sumažintą, t. y. beveik 4 tūkst. eurų baudą.

Teismas pažymi, kad pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodeksą kaltinamasis, nesutikdamas su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, per keturiolika dienų nuo šio dokumento įteikimo dienos turi teisę paduoti teismui, surašiusiam tą teismo baudžiamąjį įsakymą, prašymą reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme. Jei kaltinamasis paduoda prašymą reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme, teismo baudžiamasis įsakymas neįgyja teisinės galios. Jei kaltinamasis šia teise nepasinaudoja, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir vykdomas šio kodekso nustatyta tvarka. Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas yra neskundžiamas.

Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Darius Steponkus vakar „Šilokarčemos“ korespondentui sakė, kad apie tai, jog gydytojui K. Giedrikui teismas jau paskyrė bausmę, ką tik sužinojęs iš kitų šaltinių, bet kol neturi oficialaus rašto iš teismo, negalintis tiksliau komentuoti. „Kai tas raštas bus gautas, tada galėsime priimti atitinkamą sprendimą dėl daktaro K. Giedriko ateities. Tai nebus vien tik mano sprendimas, derinsime ir su ligoninės administracija, ir su gydymo taryba (visuomeniniu patariamuoju valdymo organu), paklausime ir Savivaldybės, kaip steigėjos, nuomonės, kaip tokiu atveju elgtis. Patirties, kaip elgtis tokiose situacijose, neturime ir, duok Dieve, kad neturėtume. Sprendimas bus priimtas remiantis tuo, kad mes savo darbuotojams keliame ne tik aukštus profesinius, bet ir moralinius reikalavimus“.

Pasidomėję ligoninės vadovo apie tai, kad žinant, jog K. Giedrikas šiuo metu yra vienintelis gydytojas kardiologas Šilutės rajone, ar toks atvejis nepasikartos, išgirdome atsakymą: „Garantuoti šimtu procentų už kitą žmogų niekada negalima, bet manyčiau, kad jis, turėjęs tokią gyvenimo pamoką, vargu ar antrą kartą galėtų taip suklysti. Bent jau aš to neįsivaizduoju. Bet, kaip jau minėjau, už kitą žmogų negaliu garantuoti“.

„Šilokarčema“ norėjo pakalbinti ir gydytoją K. Giedriką, tačiau tai padaryti vakar per visą dieną nepavyko – nesisekė jį surasti kabinete prie laidinio telefono, neatsiliepė ir mobiliojo ryšio telefonu.


Straipsnio komentarai

trigubai tiek negu rašoma bauda 2016-06-14
kas tas tėra tokia baudikė jam o kad per tiek metu kyšiu reketavo ir reikalavo tai kokia sumelė gaunas Komentaras patinka Komentaras nepatinka
sophia2016-06-13
siūlo greitą paskolą ir sąžiningas pigesnę paskolą bedarbiams nuo 2000 eurų iki 900,000 eurų.
Specialusis kreditas bedarbiams greitas susisiekti su manimi ramirezsophia105@gmail.com
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?