Darbuotojų kvalifikacijai kelti – dar 2,5 mln. eurų

2016-06-14, ukmin.lrv.lt
ukmin.lrv.lt nuotrauka
ukmin.lrv.lt nuotrauka
Ūkio ministras Evaldas Gustas įsakymu dar 13-kai priemonės „Žmogiškieji ištekliai Invest LT+“ projektų skyrė 2,5 mln. eurų finansavimą. Europos Sąjungos (ES) investicijos pagal priemonę „Žmogiškieji ištekliai Invest LT+“ skiriamos tiesioginėms užsienio investicijoms skatinti ir sudaryti sąlygas tobulinti užsienio investuotojų Lietuvoje samdomų darbuotojų kvalifikaciją, profesines žinias ir gebėjimus.

Š. m. balandį pagal priemonę „Žmogiškieji ištekliai Invest LT+“ buvo skirtas 6 mln. eurų finansavimas 35 projektams. Kadangi ši priemonė sulaukė didelio užsienio investuotojų susidomėjimo, Ūkio ministerija nusprendė padidinti kvietimo sumą iki tokios, kurios pakaktų tinkamais pripažintiems projektams finansuoti. 

„Iš viso Lietuvos teritorijoje į gamybą ar paslaugas investuojantiems užsienio investuotojams darbuotojų kvalifikacijai ir gebėjimams tobulinti skirta 8,5 mln. eurų. Planuojama, kad investuotojai sukurs per 1300 darbo vietų“, – teigia ūkio ministras E. Gustas.

Daugiausia – 21 kvalifikacijos kėlimo projektą – užsienio investuotojai planuoja įgyvendinti Vilniuje, čia planuojama sukurti ir daugiausia darbo vietų. Klaipėdoje planuojami 6 projektai, Kaune – 5, po 3 projektus –  Panevėžyje ir Alytuje, 2 projektai – Raseiniuose, po 1 projektą – Šiauliuose, Ukmergėje, Radviliškyje, Šilutėje, Marijampolėje, Kaišiadoryse, Elektrėnų ir Akmenės rajonuose.

ES struktūrinių fondų finansavimą gavo investuotojai iš Latvijos, Suomijos, Švedijos, Norvegijos, Danijos, Olandijos, Vokietijos, Šveicarijos, Ispanijos, JAV, Kipro ir Tailando. Planuojama, kad įgyvendinant projektus bus apmokyta beveik 6,5 tūkst. asmenų.


Straipsnio komentarai

klasmandelman direktorius suoliukus kaip simboli reme VILNIUJE o kad gyventojai paprašė bendrijai padėt bent parkeli sutvarkyt ir kelis suoliukus atremontuot pasakė kad pinigu nėra tai ka galima apie toki sprest kaip elgias su savais darbininkais 2016-06-14
kad tokioi imonei kaip KLASMANDELMAN nei kategorijos neleidžia pasikelt ir uždirbt neduoda jai žmogus išdirbo apie 40 m o moka algos tik 258 tai ar čia minimumas tai tokiam žmogui nereikia nei valgyt nei mokiaščiu mokėt o patys direktoriai nespėja mašinu mainyt Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skiriate paramai?