Kokių augalų nepatariama sodinti vieną šalia kito?

2016-06-19, ji24.lt, 15min.lt
Fotolia nuotr. / Kaip išvaikyti kenkėjus?
Fotolia nuotr. / Kaip išvaikyti kenkėjus?

Patyrę daržininkai žino, jog kai kurie augalai, pasodinti vienas šalia kito, kuo puikiausiai dera ir sutaria, saugo nuo kenkėjų bei ligų. Kiti kaip tik – slopina vienas kito augimą ir turi įtakos menkesniam derliui.

Sužinokite, kaip derinti augalus, kad gautumėte naudos tiek jūs, tiek jie.

Niekada nesodinkite greta agrastų ir serbentų. Tikinama, kad dėl šios priežasties skatinamas drugių dauginimasis, kurie kenkia agrastų uogoms.

Netinka augti ir juodiesiems bei raudoniesiems serbentams šalia vyšnių irtrešnių. Šiuo atveju serbentai prastai auga, o vyšnios ir trešnės – nedera.

Kompanijos viena kitai palaikyti neskuba ir obelys bei vyšnios ir trešnės.

Aviečių ir žemuogių augimas šalia provokuoja straubliukų dauginimąsi.

Pankoliai ir dauguma daržovių vienas šalia kito dera prastai, kadangi negali pakęsti paties pankolio kvapo. Skirkite vietos šiam augalui kur nors nuošaliau nuo kitų daržovių.

Morkos ir krapai taip pat turėtų augti atskirai, nes morkinės musės gali šiems žalėsiams pakenkti.

Svogūnai ir česnakai nedera su žirneliais, pupelėmis, petražolėmis, taip pat svogūnai nesutaria ir su šalaviju. Labai draugiškai kartu auga svogūnai ir morkos, kadangi saugo vienas kitą nuo kenkėjų.

Bulvės prastai dera šalia moliūgų, pomidorų, agurkų, saulėgrąžų, kadangi pastarosios daržovės slopina augimą. Bulvėms tinka augti su špinatais, ankštinėmis daržovėmis.

Pomidorų nesodinkite šalia krapų, kaliaropių ir žiedinių kopūstų. Nors nuomonės šiuo klausimu prieštaringos. Vieni tikina, kad pomidorai mėgsta augti vienui vieni, kiti sako, kad pomidorams tiks ir šalia salotų, ridikų, morkų.

Žinokite, kad daržui labai naudingos šios gėlės, kurios kovoja su kenkėjais: nasturtos, medetkos, ramunėlės, serenčiai, jurginai, dekoratyviniai svogūnai, debesylai, kraujažolės.

Šaltinis: 15min.lt


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?