Svarstoma dėl dronų registravimo

2016-06-19, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.
Vyriausybė nepritaria bepiločių orlaivių privalomam registravimui. Šį Seimo narių siūlymą svarstys darbo grupė.
 
Pasak pataisų iniciatorių, būtina žinoti, kas dronus skraidina, o įvykus nelaimingam atsitikimui, būtų daug lengviau rasti įvykio kaltininką. Europos Parlamentas dar praėjusiais metais priėmė rezoliuciją, kurioje pabrėžiama, kad Europos Sąjunga (ES) privalo užtikrinti, kad bepiločiai nekeltų pavojaus saugumui ir asmenų privatumui.

Vien JAV nuo 2013 iki 2015 metų registruota per 900 incidentų, susijusių su dronais ir civiliais lėktuvais, registruota ir atvejų, kai besileidžiantys lėktuvai buvo priversti manevruoti, kad išvengtų susidūrimo su skraidyklėmis. Lietuvoje kol kas panašių incidentų nėra registruota.

„Šiuo metu nebrangių bepiločių orlaivių iki kelių šimtų eurų galima įsigyti parduotuvėje, bet su juo galima pridaryti bėdos, jeigu bus skraidoma šalia didžiųjų oro uostų arba virš žmonių susibūrimo vietų neužtikrinant, kad tas orlaivis avariniu būdų galėtų saugiai nutūpti“, – įspėjo Civilinės aviacijos administracijos direktorius Joris Gintilas.

Europos Parlamentas pernai priėmė rezoliuciją, kurioje teigiama, kad ES privalo užtikrinti, jog bepiločiai nekeltų pavojaus saugumui ir asmenų privatumui.

Pasiūlyta juose diegti tapatybės nustatymo lustus. Europos Komisija siūlo atnaujinti civilines aviacijos taisykles, kuriomis ne tik gamintojai bus įpareigoti užtikrinti kuo didesnį skraidyklės saugumą, bet ir savininkas privalės įrodyti, kad jo sveikatos būklė tinkama valdyti bepilotę priemonę.

 

Straipsnio komentarai

kai yra perdaug pinigu užtai ir rėkia kad yra krizė 2016-06-20
KLASMANDELMAN direktoriai perka tokius irenginius o kad žmonėm algu neturi tipo už ka pakelt kaip moka po 233 ar po 260 taip ir tebemoka o jai kam nepatinka lai tas nedirba yra pasakoma ir už tokius grašius dar tipo pamirštama net valandas užrašyt kiek yra dirbta ir tiek gauna dar mažiau algos Komentaras patinka Komentaras nepatinka
o tipo krizė niekaip nesibaigia 2016-06-20
klasmandelmas užsiplanavo oho kiek tu dronu pirkt o algu žmonėm nemoka Komentaras patinka Komentaras nepatinka
jolka2016-06-19
tik sulpanuoji apie pirkima ir pyst uzdes visokius draudimus registracijas ir kitoki s Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?