Kviečiame į „VĖTRUNGIŲ DIENĄ“ Šilutėje

2016-06-20, Šilutės kultūros pramogų centro informacija

KVIEČIAME Į  VĖTRUNGIŲ DIENĄ

Birželio 26 d. (sekmadienį)  Hugo Šojaus dvaro kiemelyje

 „VĖTRUNGIŲ DIENOS“ PROGRAMA:

Nuo 16.00 val. edukacinė programa šeimoms „Susikurkite savo šeimos vėtrungę!“. (Edukacijos trukmė iki 2 val. – konstravimas bei dažymas). Mažieji renginio svečiai galės nusilipdyti žuveles iš modelino.

Nuo 17.00 val. kviečiame užsukti į dvaro kieme įsikurią kavinę ir pašmekioti tradicinės kafijos su keksu. Maestro Kazys Budrys pučiamųjų instrumentų žinovas  ne tik pagros įvairiais muzikos instrumentais, bet papasakos kaip anksčiau buvo gaminami instrumentai ir kas su jais grodavo.

18.00 val.skelbiamas „Vėtrungių kelio“ žaidimo „Surask vėtrungę“ startas.

18.15 val. - programa „Už stalelio sėdau“ visus nukels į senovinę karčemą. 

Programoje  Klaipėdos etnokultūros centro folkloro ansamblio „Alka“ (vad. Dalia Kiseliūnaitė, Martynas Ratas) folkloro spektaklis, sukurtas iš autentiškų pasakojimų ir dainų, perpintas muzikos ir šokių iš Mažosios Lietuvos.

Scenarijaus autorė ir režisierė Dalia Kiseliūnaitė, kapelos vadovas Martynas Ratas, scenografas Andrius Sirtautas, choreografas Vidmantas Mačiulskis.

Veiksmas vyksta Klaipėdos krašto karčemoje, kur po turgaus susitinka ūkininkai, amatininkai ir žvejai, buvę kaizerio kareiviai ir tekėti subrendusios merginos, kaimynai, draugai ir mažai pažįstami. Čia ne tik gurkšnojamas alus, bet ir susipažįstama, vyksta sandoriai, dalijamasi turgaus įspūdžiaisi, pasakojamos naujienos ir  paslaptingos istorijos. Susiburia draugiška kompanija, kurioje netrūksta ryškių charakterių, asmenybių ir  šmaikštumo. Šeimininkauja linksma „šinkorka“ ir jos dukrelė, retsykiais į savo kalbą įterpdamos vokiškų žodelių...  

Per pamokos trukmės vaidinimą šmėsteli svarbiausi to meto Klaipėdos krašto bruožai, kai kam pažįstami iš šeimos, kai kurių skaityti Simonaitytės ar Zudermano kūriniuose. Šioje berods smagioje vakaronėje pasigirs ir dramatiškų gaidų...  Orūs ir praktiški klaipėdiškiai buvo nuoširdūs, draugiški, kaimyniški, pagarbiai vertinantys save ir kitą žmogų, o jų moralinės vertybės tikrai dar nepaseno.

Prisėsite drauge?

Renginys nemokamas----------------------------------------------------------------------------------------

Renginio organizatoriai /partneriai: Šilutės kultūros ir pramogų centras, Klaipėdos miesto savivaldybės Etnokultūros centras, Gargždų krašto muziejaus filialas Jono Gižo etnografinė sodyba, Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras, Lietuvos jūrų muziejus, Neringos istorijos muziejus, Liudviko Rėzos kultūros centras,  Rambyno regioninio parko direkcija, Hugo Šojaus dvaro muziejus,  Kintų Vydūno kultūros centras, Rusnės kaimo turizmo draugija, Rusnės salos etnokultūros ir informacijos centras, Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka

Rėmėjai: Lietuvos Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Šilutės rajono savivaldybė


Straipsnio komentarai

kulturos namai nebereikalingi o jau šijaus dvaras turi klestėt ir blizgėt 2016-06-20
dabar ŠOJAUS DVARAS reikalingiausias nei kulturos namai palikti likimo valiai griut ir put Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?