Atnaujinusi sutartį su JAV, Lietuva papildys prieštankinių raketų sistemos „Javelin“ atsargas

2016-06-22, kam.lt

Krašto apsaugos ministerija, siekdama papildomai aprūpinti Lietuvos kariuomenę vidutinio nuotolio prieštankine ginkluote, papildė anksčiau sudarytą sutartį su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis. Pagal ją Lietuvos kariuomenė įsigis papildomą kiekį vidutinio nuotolio prieštankinės valdomų raketų sistemos „Javelin“ elementų, kariniam rengimui skirtų treniruoklių ir techninės literatūros. Įsigyjamų priemonių vertė siekia apie 8 mln. JAV dolerių. Jomis Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vienetai bus aprūpinti per 2016-2017 metų laikotarpį.

Vidutinio nuotolio prieštankinės valdomų raketų sistemos „Javelin“ elementus ir įrangą Lietuvos kariuomenė įsigyja pagal 2001 m. pasirašytą tarpvyriausybinę Lietuvos ir JAV sutartį. Pastarąjį kartą tokią sutartį Lietuva su JAV buvo atnaujinusi 2014 m. rudenį

Apie vidutinio nuotolio prieštankinių raketų sistemą „Javelin

Vidutinio nuotolio prieštankinių raketų sistema „Javelin“ – modernus ginklas, galintis naikinti šiuolaikinius tankus su reaktyviniais šarvais ir kitus taikinius tiek dieną, tiek ir tamsiu paros metu 65 m – 2,5 km atstumu. „Javelin” sudaro dvi pagrindinės dalys: valdymo-paleidimo modulis ir raketa konteineryje. Sistema veikia „iššoviau-pamiršau“ principu: kariui pasirinkus taikinį ir į jį iššovus, raketa pati save valdo skrydžio iki taikinio metu. Tokiu būdu užtikrinamas didesnis karių saugumas, nes raketai dar skriejant link taikinio, karių komanda jau gali keisti poziciją. „Javelin“ kovinė raketa su tandeminiu sprogstamuoju užtaisu gali atakuoti priešininkų tanką tiesiu taikymu arba iš viršaus pakildama iki 150 metrų į aukštį ir smogdama į silpniausius šarvus turinčią ir pačią pažeidžiamiausią tanko vietą – bokštą. „Javelin“ sistemoje panaudota „minkšto paleidimo“ sistema, kurios dėka raketos variklis įsijungia tik raketai palikus paleidimo konteinerį, dėl to sunkiau nustatyti, iš kur buvo paleista raketa. Ši sistema išsiskiria dar viena mūšiams apgyvendintoje vietovėje aktualia savybe – ją galima naudoti šaudant iš uždarų patalpų.


Straipsnio komentarai

kariskiu2016-06-22
durnumui ribu nera. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?