Vaikų vasaros poilsio stovykla Usėnuose

2016-06-22, Stovyklos vadovės Asta Šeputienė ir Ilona Lileikienė

Prasidėjus vasarai Usėnų pagrindinėje mokykloje penktą kartą vyko stovykla „Auk ir pažink“. Kaip ir pernai stovykla vyko dviem pamainom – birželio 1-7 d. stovyklavo 1-4 klasių mokinukai ir priešmokyklinės grupės auklėtiniai, o birželio 13-17 d. ilsėjosi ir po gimtąjį kraštą keliavo 5-9 klasių mokiniai. Iš viso stovykloje pabuvojo 37 vaikai. Tokios stovyklos tikslas - plėtoti vaikų socializacijos galimybes mokinių atostogų metu, tenkinti pažinimo ir saviraiškos poreikius.

Vasarodami vaikai žaidė, šoko, piešė, lankėsi Rusnės saloje, nuo švyturio grožėjosi gamta, apžiūrėjo laivus, braidžiojo Nemuno pakrante. Savanorystės dieną tvarkė po karo žuvusių vaikų žūties vietą ir senąsias Kavolių evangelikų liuteronų kapinaites, o šauniai padirbėję laiką smagiai leido Stubrių kaimo bendruomenės mini golfo aikštelėje. Išvykos į Tauragę metu mokiniai apžiūrėjo XIX a. pastatytą Tauragės pilį, Martyno Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčią. Kelionę tęsė Jūros upės krantine, vasaros lauko estradoje apžiūrėjo pasakų motyvais sukurtas skulptūras, žaidė žaidimų aikštelėje. I pamainos stovyklos uždarymas vyko Kintuose, vaikai fotografavosi prie Kintų įžymiosios tujos, kuri yra didžiausia Lietuvoje. O kaipgi būti Kintuose ir nepamatyti marių? Dauguma vaikų marias matė pirmą kartą, ir tai jiems paliko neišdildomą įspūdį. Vyresnieji mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre,  kur vaišinosi natūralių žolelių arbata, susipažino su medžio drožyba, pynimu iš vytelių, mokėsi velti šlapiuoju būdu su karštu vandeniu ir muilu. Labiausiai visiems patiko galimybė patiems suformuoti, papuošti ir išsikepti duonos kepalėlį. Pagramančio regioninio parko Lakštingalų slėnyje mokiniai kepė dešreles ir ilsėjosi. Apibendrinę penkių dienų veiklas, visi dalinosi įspūdžiais ir teigė, kad atostogų akimirkos dar ilgai neišblės iš atminties.

 Už suteiktą galimybę keliauti, pažinti gimtąjį kraštą ir turiningai ilsėtis dėkojame Šilutės rajono savivaldybei, o antrosios pamainos vadovai ir stovyklautojai už finansinę paramą nuoširdų ačiū taria ūkininkams Reginai ir Gintarui Petrošiams.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek Jums tenka laukti vizito pas šeimos gydytoją?