Žemaičių Naumiesčio mokykloje-darželyje baigėsi vasaros stovykla

2016-06-25, Socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė

Vaikų vasaros stovykla „Labas vasaros saulutei, pievoms ir miškams“ Žemaičių Naumiesčio mokykloje-darželyje prasidėjo iškart pasibaigus mokslo metams, birželio 1-ąją. Dvidešimt septyni įstaigos ugdytiniai stovyklavo net dešimt dienų. Stovykla baigėsi birželio 14 d. Vaikų vasaros poilsio programų konkursą organizavo ir rėmė Šilutės rajono savivaldybės administracija. 

Kasdien vaikai buvo įtraukti į skirtingas veiklas, vyko į keliones ir išvykas, taip pat  buvo vykdomos sveikos gyvensenos bei žmogaus saugos programos, mokyklos-darželio mokytojos organizavo ugdytiniams diskusijas. Pavalgę sočius ir skanius pusryčius bei pietus, vaikai žaisdavo sportinius lauko ir stalo žaidimus, atlikdavo menines improvizacines užduotis, vykdydavo įvairias veiklas. 

Suorganizuota pažintinė ekskursija į Šilutės žemės ūkio mokyklos Žuvininkystės praktinio mokymo centrą. Jame vaikai galėjo susipažinti su žuvimis ir net jas pačiupinėti. Jie dalyvavo pažintinėje ekskursijoje į Rambyno kalną, aplankė Bitėnų kapines ir Martyno Jankaus muziejų. Vieną iš stovyklos dienų ugdytiniai galėjo mėgautis išvyka į Ventės ragą, paukščių žiedavimo stotį ir ornitologijos muziejų. Stovyklautojai savo rankose laikė paukščius ir su jais susipažino. Aplankytas Šilutės Hugo Šojaus muziejus ir dalyvauta edukacinėje valandoje „Knygos istorija“. Taip pat stovyklautojai grožėjosi Šilutės prieplaukoje stovinčiais laivais. Rusnės salos etnokultūros ir informacijos centre vaikai gamino pirmuosius savo švyturius, po edukacinio užsiėmimo aplankė K. Banio etnografinę žvejo sodybą. Paskutinę stovyklos dieną mokiniai aplankė Šilutės miškų urėdijos Stemplių girininkiją, čia sužinojo paslapčių apie mišką, jos gyventojus, bandė atspėti medžius, suposi sūpynėse.

Apkeliautos ir Žemaičių Naumiesčio vietos – tvenkinys, Žaliakalnis, aplankyta biblioteka. Atvykę į muziejų vaikai turėjo galimybę pavaikščioti su klumpėmis. Stovyklautojams didelį įspūdį padarė Žemaičių Naumiesčio gaisrinė, kur vaikai galėjo įlipti į gaisrininko mašiną, apsirengti gaisrininkų drabužiais, jie sužinojo daug įdomių dalykų apie gaisrų gesinimą ir net patiems buvo leista įjungti pavojaus signalą.

Suorganizuota stovykla, suplanuotos veiklos įvykdytos, pavargę, bet besišypsantys stovyklautojų veidai, palinkėta saugios vasaros ir atsisveikinta iki naujų mokslo metų...

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?