Juknaitiškiai papildė garbės knygas, pagerbė pavyzdingiausius ir gražiausiai besitvarkančius

2016-06-29, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Garbės pilietė L. M. Černeckienė ir juknaitiškių šokių kolektyvas.
Garbės pilietė L. M. Černeckienė ir juknaitiškių šokių kolektyvas.

Tarp dešimties šių metų Lietuvos mažųjų kultūros sostinių Juknaičiai - su savita kultūra. Čia vyko tradicinė bendruomenės šventė „Visada jauni“. Šiemet juknaitiškiai nusilenkė menui.

Atnaujintas Šeimos takas

Pirmiausia vyko atnaujinto šeimos tako atidarymas. Atgaivinti rekreacinę zoną palei buvusį Šeimos taką nutarta dar praėjusių metų pavasarį. 1982-aisiais suformuotas Šeimos takas miške veikė iki 1993 metų. Tačiau nesaugomas, neprižiūrimas jis sunyko - suniokotos pavėsinės, sūpynės, lipynės, suoliukai, skulptūros. Tiesa, kelias skulptūras, nugabentas į Juknaičių vaikų darželio teritoriją, pavyko išsaugoti.

Nuo šiol atkurtame Šeimos take juknaitiškiai vėl galės leisti laisvalaikį, poilsiauti ir rūpintis savo sveikata. Čia pastatyti suoliukai, stalai, sūpynės.

Visi norintieji save išbandė sportinėse rungtyse, kurių tikrai buvo įvairių. Juknaičių seniūnijos bendruomenių kiemeliai ir šiemet nebuvo tušti. Visi galėjo juos aplankyti, pasikalbėti, pasivaišinti įvairiausiomis gėrybėmis. „Užsukite. Užsukite. Visų laukiame“, - su gera nuotaika kvietė leitgiriškiai. Skaniausią šiupinį dalijo juknaitiškė Birutė Jankauskienė. „Jis ne bet koks, virtas iš mūsų medžiotojų sumedžiotos stirnos“, - su šypsena kalbėjo ji.

Juknaičių vėliavos, kurią Juknaičių žirgų sporto klubo vadovas, ilgametis kaimo gyventojas, Gedmantas Grygelis, lydimas dar trijų raitelių, perdavė seniūnui Alfredui Gaubiui bei bendruomenės pirmininkei Laimutei Barkauskienei, pakėlimu prasidėjo iškilmingas šventės atidarymas.

Pasirašė garbės knygose

Vyko ir Juknaičių garbės piliečio vardo suteikimo ceremonija Loretai Margaritai Černeckienei. Skambant fanfaroms, liudijimą, medalį ir Garbės knygą įnešė tautiniais drabužiais pasipuošusios mergaitės. Netrukus Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis įteikė medalį, o seniūnas A. Gaubys - liudijimą. Bendruomenės pirmininkė L. Barkauskienė pasidžiaugė, kad Juknaičiai nuo šiol turi du Garbės piliečius ir įteikė puokštę gėlių. Vėliau L. M. Černeckienė pasirašė Garbės knygoje, dėkojo už suteiktą garbę. Gražiausias linkėjimų puokštes įteikė ir krašto politikai, svečiai.

Įnešta dar viena taip pat labai svarbi knyga - tai Juknaičių garbės knyga, kurioje puikuojasi pačių juknaitiškių, seniūnijos ir bendruomenės pasiūlyti nusipelnę kraštui žmonės. Renginio vedėja Jūratė Šukienė bei Vygantas Stoškus pakvietė L. Barkauskienę, kuri dirba, kuria, gražina Juknaičius savo gerais darbais, nelaukdama pagyrų ar apdovanojimų. Šių metų birželio 10 dienos Juknaičių seniūnijos tarybos nutarimu, Juknaičių bendruomenės siūlymu už bendruomeniškumo skatinimą, reikšmingų iniciatyvų ir projektų įgyvendinimą, aktyvų dalyvavimą kultūrinėje, visuomeninėje veikloje, bendradarbiavimą su kitų rajonų bendruomenėmis bei Juknaičių vardo garsinimą rajone, Lietuvoje ir užsienyje į Juknaičių garbės knygą įrašomas ir jos vardas. Visuomenininkė išgirdo daug gražiausių padėkų ne tik iš svečių, bet ir vietos gyventojų lūpų.

Apdovanoti aplinkos puoselėtojai

Kiekvienais metais Juknaičiuose vyksta gražiausios sodybos, daugiabučio namo, gražiausiai tvarkomos įstaigos rinkimai. „Norime padėkoti žmonėms, kurie puošdami savo sodybas tuo pačiu papuošia ir mažąją Lietuvos kultūros sostinę bei jos apylinkes“, - kalbėjo J. Šukienė. Kiekvienam 2016-aisiais gražiausiai tvarkomų sodybų savininkui seniūnas įteikė po magnoliją – augalą aristokratą, kuris į namus pritraukia teigiamą energiją. Remiantis 2016 metų birželio 8 dienos pavyzdingai tvarkomų sodybų komisijos posėdžio protokolu, gražiausiai tvarkančia savo sodybą paskelbta Aušros ir Mariaus Čėsnų šeima, gyvenanti Leitgirių kaime, Paupio gatvėje. Jiems įteiktas ir ženklas „Gražiausia sodyba 2016“ bei UAB ,,Tima’’ įsteigtas prizas.

Juknaičių seniūnijoje aplinką gražiai prižiūri ne tik sodybų šeimininkai, bet ir žmonės, gyvenantys daugiabučiuose namuose. Patiems uoliausiems aplinkos puoselėtojams šiais metais prizą įsteigė Juknaičių bendruomenė. Gražiausiai daugiabučio namo aplinką tvarko Leitgirių kaime esančio daugiabučio gyventojai: Irena ir Sergejus Skačkovai, Dalia ir Darius Žygaičiai, Regina ir Ivanas Kudrešovai.

Padėka skirta ir pažangiausiai taikantiems naujoves ir daugiausia nuveikusiems dėl namo priežiūros bei renovacijos Juknaičių kaimo Šiloko gatvės 4-ojo daugiabučio gyventojams. Išrinkta ir gražiausiai savo aplinką besitvarkanti Juknaičių seniūnijos įstaiga. Tai - Juknaičių pagrindinė mokykla.

Išrinkta europietiškiausia šeima

Juknaičių garbės piliečio Zigmanto Dokšo iniciatyva Juknaičiuose kasmet išrenkama europietiškiausia šeima, konkurso „Duona ir grožis iš vienų rankų” laimėtoja. Remiantis šių metų birželio 13 d. Juknaičių seniūnijos vertinimo komisijos posėdžio protokolu nugalėtoja paskelbta juknaitiškių Rasos ir Gintauto Vaičiulių šeima.

Dar viena nominacija, kuri jau taip pat tapo šventės tradicija, - „Darniausia daugiavaikė šeima”. Tai šeima, kuri gyvena darniai, o tėveliai yra pavyzdys kitiems, vaikai geri ir pavyzdingi mokiniai.

2016 metų „Darniausia daugiavaike šeima” paskelbta juknaitiškių Vidos ir Arvydo Meižių šeima.

Bendruomenės nominacija už pilietiškumą skirta Marijui Sandarui. Apdovanoti ir įvairių rungčių nugalėtojai.

Papildžius garbės knygas gerų, darbščių ir dosnių žmonių vardais, apdovanojus gražiausiai besitvarkančius savo aplinką, prasidėjo „Draugystės suktinis“. Estradoje ilgai sukosi savi ir į svečius atvykę meno kolektyvai. Visų širdis virpino žinomi dainų atlikėjai – Eglė Jakštytė ir Vytautas Šiškauskas.

Renginį vainikavo šventiniai fejerverkai.


Foto galerija

Atnaujinto Šeimos tako juostą perkirpo seniūnas A. Gaubys ir prieš kelis dešimtmečiusB. Jankauskienė kvietė paragauti šiupinio.
Europietiškiausia šeima, konkurso „Duona ir grožis iš vienų rankų” nugalėtoja - juknaitiškių Rasos ir Gintauto Vaičiulių šeima.

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!