Mirė Šilutės Garbės pilietis

2016-06-30, silaineskrastas.lt

Birželio 28 dieną, eidamas 91-uosius metus, mirė didelis savo šalies patriotas, mokytojas, kraštotyrininkas,  visuomenės ir politikos veikėjas, Šilutės Garbės pilietis Algirdas Juozas Červinskas.

1925 metų rugpjūčio 9 dieną Šiauliuose gimusį mokytoją likimas po ilgų klajonių atvedė į Šilutės rajoną, o vėliau į pačią Šilutę. Tai buvo nelengvas kelias, kurį einant teko pereiti nemažą išbandymų. Tačiau kad ir kokie jie buvo – tai nepalaužė jo tikėjimo, kad Tėvynė kada nors vis tik nebus valdoma atėjūnų. Tą tikėjimą ir meilę Lietuvai jis subtiliai skiepijo savo mokiniams.

Mokytojas A.J.Červinskas 1988 metais aktyviai įsijungė į Lietuvos Sąjūdžio veiklą ir viską darė, kad šalis būtų laisva. Tad labai džiaugėsi 1990 metai atkurta Lietuvos nepriklausomybe ir tikėjo, kad visų mūsų laukia, kad ir nelengvas, tačiau savas ir prasmingas gyvenimo kelias.

Iki paskutinių savo gyvenimo dienų jis sekė šalies ir pasaulio politinius ir kultūrinius įvykius ir labai džiaugėsi pasiekimais bei liūdėjo, jei kas nesiekdavo.

Mokytojas A.J.Červinkas šilutiškių akyse visuomet išliks pavyzdys žmogaus, kuris visą gyvenimą tikėjo šviesia ateitimi, to siekė pats ir skatino tuo tikėti kitus.

Velionis pašarvotas laidojimo namuose Verdainėje. Laidotuvės – ketvirtadienį 13 val.

Šaltinis: silaineskrastas.lt


Straipsnio komentarai

Žmogaus padorumo ir sažiningimo etalonas. Ilsėkis ramybėje,2016-06-30
žmogaus padorumo ir sažiningumo etalonas. Ilsėkis ramybėje. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?