Už pavėluotai suteiktas paslaugas gydymo įstaigos gaus mažiau lėšų

2016-06-30, BNS informacija

Jeigu gydymo įstaiga vėliau nei nustatyta suteiks paslaugą pacientui, už ją bus sumokėta mažesniu tarifu, trečiadienį nusprendė Seimas.

Parlamentarai priėmė prezidentės Dalios Grybauskaitės teiktas Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo pataisas. Už jas balsavo 55 Seimo nariai, šeši buvo prieš ir 27 susilaikė.

Nustatyta, kad susirgus staiga pirminė ambulatorinė sveikatos priežiūros paslauga turi būti suteikta ne vėliau kaip per 24 valandas, nesant ūmaus susirgimo – ne vėliau kaip per septynias kalendorines dienas. Gydytojas specialistas ligonį privalės priimti per 30 dienų, brangūs tyrimai turės būti atlikti taip pat ne vėliau kaip per mėnesį, o planinė operacija – per 60 dienų.

Jeigu šių terminų nebus laikomasi, gydymo įstaigos sulauks mažiau pinigų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo. Teritorinė ligonių kasa, nustačiusi, kad pavėluota iki dešimt dienų, apmokėjimas bus mažinamas 20 proc., praleidus terminą nuo 11 iki 20 dienų – 30 proc., o 21 ir daugiau dienų – 50 procentų.

Prezidentė siūlė, kad gydymo įstaigos už pavėluotai suteiktas paslaugas išvis negautų apmokėjimo.

Valstybės vadovė tokiu būdu siekia sumažinti eilės gydymo įstaigose.

Priimtos pataisos įsigalios nuo 2018 metų sausio.


Straipsnio komentarai

to pacientei2016-06-30
O kiek i kisene idejai, kad taip greit suregavo? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Paciente2016-06-30
Mes labai patenkinti likome kai teko susidutti su sia gydymo istaiga. Pastaraji karta vezeme vaika su auksta temperatura,sureagavo greitai,akimirksniu atliko tyrimus,dekoju visam vaiku ligonines personalui! Jus nuostabus,sekmes darbuose Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ir tai per juos kiek anapilin nuvarytu žmoniu yra 2016-06-30
ot gerai viena syki pradės dirbt Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skiriate paramai?