Gardamo šventėje – dėmesys seniūnijos bendruomenėms ir šeimoms

2016-07-01, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Net penkios seniūnijos šeimos siekė laimėti Gardamo seniūno Tomo Balčyčio prizą – kastuvą.
Net penkios seniūnijos šeimos siekė laimėti Gardamo seniūno Tomo Balčyčio prizą – kastuvą.
Savaitgalį visus į savo kaimo šventę kvietė gardamiškiai. Jie puikiai parodė, kaip turi būti paminėti Bendruomenių metai.

Visi turėjo ką veikti

Nuo vidurdienio prasidėjo linksmybės. Pirmiausia vyko sportinės šeimų varžybos. Net penkios seniūnijos šeimos siekė laimėti Gardamo seniūno Tomo Balčyčio prizą – kastuvą. Po įnirtingų kovų paaiškėjo, kad jis atiteko gardamiškės Ligitos Ruškienės šeimai.

Visi, besidomintieji menu, skubėjo į Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Gardamo filialą, kur vyko Ugnės Lidžiutės dailės darbų parodos atidarymas. Teatro mėgėjai rinkosi seniūnijos salėje, mat čia galėjo pažiūrėti  Žemaičių etnokultūros centro mėgėjų meno  dramos kolektyvo „Lamata“ spektaklį, pastatytą pagal Tarasonį, „Meilės eleksyrą“.

Gardamo bendruomenės „Tenenys“ parke įsikūrė ne tik šeimininkai, bet ir kitų seniūnijos bendruomenių - Ramučių kaimo bendruomenės „Navata“, Šylių kaimo bendruomenės „Švylys“ bei Bliūdsukių kaimo bendruomenės „Želvesys“ kiemeliai.  Gerai nusiteikę bendruomenių atstovai visus vaišino įvairiausiais savo pagamintais, užaugintais skanėstais.

Suorganizuoti ir rajono kapelijų pasirodymai. Savo atliekamus kūrinius dovanojo Šilutės NVO kaimiškos muzikos kapela „Šilo aidai“,  Inkaklių kaimo kapela „Ašvelė“, Žemaičių Naumiesčio  kaimiškos muzikos kapela „Žaliakalnis“.

Tądien pirmą kartą pasirodė Gardamo bendruomenės moterų šokių kolektyvas. Netrukus į šokių sūkurį įsisuko ir Gardamo pagrindinės mokyklos mergaičių ritminių šokių kolektyvai. Po jų pasirodymų bendruomenių atstovai mielai rungėsi įvairiose linksmose rungtyse.

Dėkingumo žodžiai bendruomenėms

Šventinių sveikinimų metu daug dėmesio skirta seniūnijos bendruomenėms. „Sveikinu su jūsų veiklos įvertinimo ir įprasminimo Vietos bendruomenių metais. Bendruomenė – vienas mažiausių, bet pats stipriausias savivaldos dėmuo, kuriuo kuriama pridėtinė vertė neįkainojama. Jūsų puoselėjamos tradicijos, savitarpio pagalba, dialogas, supratimas ir vienybė yra kerintis valstybės pamatas. Jūs esate svarbiausia pilietinės bendruomenės dalis, savo nuoširdžiais darbais stiprinanti savivaldą“, - sveikinimo kalbą pradėjo Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Jis linkėjo bendruomenėms veiklos augimo, nepritrūkti iniciatyvos ir optimizmo siekiant užsibrėžtų tikslų, energijos bei išlikti lyderiais kasdienėje ir bendruomeninėje veikloje. Visoms Gardamo seniūnijos bendruomenėms Savivaldybės vadovas įteikė padėkas. Už bendruomenių kūrybiškumą, sėkmingą projektinę veiklą, gerinant bendruomenės gyvenimo kokybę, už kultūros vertybių puoselėjimą dėkojo Gardamo seniūnas T. Balčytis. Jis visoms bendruomenėms įteikė ne tik padėkas, bet ir po Gardamo vėliavą.

Netrukus prasidėjo linksmoji dalis. Ją, kaip ir dera, pradėjo seniūnijos jaunoji atlikėja iš Ramučių Violeta Vilniškytė. Ją dainavimo paslapčių moko vietos muzikantas Jonas Zalcas. Visus kojas pakilnoti ir drauge dainuoti kvietė grupės „Kitava“ atlikėjai. Susirinkusiuosius tiesiog įkaitino vaikinų grupė „E.G.O.“, todėl šoko ir maži, ir dideli. Vakarą vainikavo šventiniai fejerverkai.

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

pagalba2016-07-04
Nuotraukos labai informatyvios. Ačiū Lijanai.
Tik Straipsnyje norėčiau ištaisyti kabutėmis pažymėtą žodį - tikriausiai turėtų būti "kertinis".

Dėkingumo žodžiai bendruomenėms

{Šventinių sveikinimų metu daug dėmesio skirta seniūnijos bendruomenėms. „Sveikinu su jūsų veiklos įvertinimo ir įprasminimo Vietos bendruomenių metais. Bendruomenė – vienas mažiausių, bet pats stipriausias savivaldos dėmuo, kuriuo kuriama pridėtinė vertė neįkainojama. Jūsų puoselėjamos tradicijos, savitarpio pagalba, dialogas, supratimas ir vienybė yra "kerintis" valstybės pamatas.}
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?