Didžiausiai Lietuvos salai sukurtas „Rusnės kvapas“

2016-07-01, klaipeda.diena.lt
klaipeda.diena.lt nuotrauka
klaipeda.diena.lt nuotrauka

Antradienio vakarą Vilniuje „Provanso kvapų“ 8-ojo gimtadienio proga buvo pristatytas „Rusnės kvapas“, sukurtas specialiai didžiausiai Lietuvos salai. Prie kūrybinio proceso prisijungė ir patys Rusnės gyventojai.

Kvapo kūrėjos Erikos Daugėlaitės teigimu, tai – staigmena visiems pamario mylėtojams, norintiems ištisus metus namuose jausti atostogų nuotaiką.

Pasak E. Daugėlaitės, Lietuvoje vos keletas miestų gali pasigirti turintys savo kvapą. Vienas jų – Klaipėda, kuriam „Provanso kvapų“ vadovė taip pat kūrė išskirtinį aromatą, o šįkart ji buvo pakviesta sudėlioti tinkamiausius aliejų derinius didžiausiai Lietuvos salai.

„Kvapo kūrimas vietovei – sudėtinga užduotis, nes reikia įvertinti daug skirtingų aspektų: jos aplinką, klimatą, gyventojų nuotaikas. Tik tuomet kvapas tiksliai atskleis visą puokštę svarbiausių emocijų, kurias pažadina šis miestas“, – teigia E. Daugėlaitė.

Kuriant „Rusnės kvapą“, labai svarbūs buvo salos gyventojų atsiliepimai – jie padėjo nustatyti Rusnės išskirtinumus, kurie praėjus šiek tiek mažiau nei pusmečiui tapo skirtingų kvapų deriniu.

„Ieškant taikliausiai Rusnę simbolizuojančio kvapo namams, rusniškiai stipriai prisidėjo prie jo kūrimo – juk būtent jie geriausiai žino savo mylimos salos subtilybes ir gali atskleisti įdomias detales. Apklausos metu apie didžiausią Lietuvos salą gauta daug naudingų įžvalgų, kurios padėjo išskirti ir sudėlioti svarbiausius Rusnės bruožus. Vėliau jie paversti kvapu“, – sako E. Daugėlaitė.

Ieškant skirtingų kvapų derinių, daugiausiai dėmesio buvo skirta aromatams, kurie drauge sujungė vasarišką Rusnės atostogų nuotaiką ir salos ramybę.

„Pamarys daugeliui mūsų, pirmiausia, kelia malonius atostogų ir šiltų vasaros vakarų prisiminimus. Būtent juos pamėginome sutalpinti nedideliuose namų kvapo buteliukuose, todėl kiekvienas, išsiilgęs poilsio prie vandens, nuo šiol savo namus galės pripildyti šiltais levandų, kedrų, citrusinių vaisių aromatais, kurie, tikimės, netrukus taps nauja Rusnės vizitine kortele, bus noriai dovanojami kaip suvenyrai, su turistais iškeliaus į užsienį ir padės skleisti neįprastą žinią apie didžiausią Lietuvos salą“, – teigia E. Daugėlaitė.


Straipsnio komentarai

noreciau2016-07-01
kad kvepetu alumi,kepta duona ir truputi labdara,wow butu idealu. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?