Visuomenė kviečiama pareikšti nuomonę dėl papildomo vairuotojų mokymo

2016-07-04, sumin.lrv.lt

Valstybinė kelių transporto inspekcija prie Susisiekimo ministerijos (Inspekcija) visuomenės narius ir jiems atstovaujančias įvairias organizacijas kviečia teikti pasiūlymus ir pastabas dėl Papildomo vairuotojų mokymo tvarkos aprašo pataisų.

Inspekcijos parengtame teisės akto pakeitimo projekte numatoma, kad vairuotojai ir pradedantieji vairuotojai už tam tikrus Kelių eismo taisyklių (KET) reikalavimų pažeidimus privalės mokytis papildomai.

Pradedantieji vairuotojai, kurie viršijo nustatytą greitį daugiau kaip 10 km/h, sukėlė eismo įvykį, kuriame buvo sutrikdyta eismo dalyvio sveikata, vairuodami naudojosi mobiliojo ryšio priemones, privalės ne trumpiau kaip 45 min papildomai mokytis vairuodami automobilį (B kategorija) slidžia kelio danga.

Šį reikalavimą numatoma taikyti ir vairuotojams, kuriems už KET reikalavimų pažeidimus atimta teisė vairuoti, kai jie viršijo nustatytą greitį, pažeidė KET ir nežymiai sutrikdė sveikatą ar sugadino turtą.

Nuo 2017 m. sausio 1 d. mokymo įstaigos neprivalės vairuotojams, kuriems atimta teisė vairuoti, išduoti Papildomo vairuotojų mokymo baigimo pažymų. Kitąmet įsigaliojus naujam Administracinių nusižengimų kodeksui (ANK), informacija apie vairuotojo ir pradedančiojo vairuotojo, praradusio teisę vairuoti, užbaigtą papildomą mokymą bus suvesta į VĮ „Regitra“ informacinę sistemą ne vėliau kaip kitą darbo dieną.

Inspekcija prašo savo nuomonę dėl šio teisės akto projekto teikti Seimo Teisės aktų projektų informacinės sistemos Projektų registravimo posistemio (TAPIS) srityje „Pateikite pastabas ir pasiūlymus dėl šio teisės akto projekto“ iki š. m. liepos 12 d.

Su šiuo teisės akto projektu galima susipažinti ir Inspekcijos svetainės skyriaus „Teisinė informacija“ srityje „Teisės aktų projektai“.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?