R. Renčeliausko karjera: kelios dienos partijoje ir jau kandidatas į merus

2014-11-30, Kęstutis GABŠYS
Pristatytas Darbo partijos kandidatas į merus R. Renčeliauskas.
Pristatytas Darbo partijos kandidatas į merus R. Renčeliauskas.

Lapkričio 25 d., antradienį, Darbo partijos Šilutės skyriaus vadovas Saulius Stankevičius rajono žiniasklaidos atstovus sukvietė į spaudos konferenciją, kurioje bandė pasidalinti savo mintimis apie artėjančius savivaldybių tarybų rinkimus ir Šilutės rajono politines aktualijas. Svarbiausia „darbiečių“ pateikta sensacija – į rajono mero postą keliama Savivaldybės Civilinės, priešgaisrinės ir gyventojų saugos skyriaus vedėjo Romualdo Renčeliausko kandidatūra.

Polinkį darbui pajuto tik lapkritį

Darbo partijos kandidatas į rajono mero postą yra gana gerai pažįstamas rajono žiniasklaidai žmogus. Bėda, kad R.Renčeliauskas anksčiau aktyvioje partinėje veikloje nebuvo pastebėtas. Tą patvirtino ir pats kandidatas, pasisakęs, jog į Darbo partiją įstojo tik šių metų lapkritį.

Politikos mokslų magistrantu pristatytas valdininkas, dar šiek tiek painiojosi esamose politinėse aktualijose, pavyzdžiui, neprisiminė, kad Darbo partijai jau kuris laikas vadovauja ne V. Uspaskich, o Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė. Tačiau kandidatas gana atvirai pasakojo apie savo tarnybą Sovietinėje kariuomenėje, neišsisukinėdamas pripažino, kad iš Rusijos gaunąs karininko pensiją.

Konkretūs darbai tik civilinės saugos srityje

Rajono Darbo partijos pirmininkas Saulius Stankevičius žiniasklaidai teigė, kad kandidatuoti į merus jis buvo siūlęs dabartiniam Tarybos nariui Dariui Pundžiui. Pastarasis atsisakęs, išimtinai dėl savo darbinės veiklos. Jei D. Pundžius būtų išrinktas, jam reikėtų atsisveikinti su gydytojo praktika, o iš naujo gauti medicininę licenciją šiais laikais yra nepaprastai sudėtinga. Todėl kandidatuoti į merus pasiūlyta R. Renčeliauskui.

Pastarasis įvardijo septynis prioritetinius darbus, kuriuos jis dirbtų, jei būtų išrinktas rajono meru. Reikia konstatuoti, kad tik trys iš jų buvo daugiau ar mažiau konkretūs ir visi susiję su šiandien R. Renčeliausko užimamomis pareigomis. Jis pažadėjo Šilutės mieste ir seniūnijų centruose pastatyti apie 40 vaizdo stebėjimo kamerų, įrengti estakadą į Rusnę bei rūpintis savivaldybei priklausančiomis nesukarintomis ugniagesių komandomis.

Apie klausimus, nesusijusius su šiandiene kandidato darbine veikla, R. Renčeliauskas atsakinėjo labai aptakiai: jis sakė mažinsiąs savivaldybės skolas, sieksiąs įtraukti į Savivaldybės veiklą visuomenę ir ypač jaunimą, rūpinsis rajono smulkiuoju verslu.

Užbaigė kandidatų kėlimo vajų

Spaudos konferencijoje, be R. Renčeliausko ir S. Stankevičiaus, dalyvavo buvęs rajono savivaldybės administracijos direktorius T. Budrikis bei jaunimo atstovu pristatytas Eimantas Laužemis. Jie, greičiausiai, Darbo partijos sąraše kandidatuos į rajono tarybą. Detalesnio kandidatų sąrašo S. Stankevičius žiniasklaidai nepateikė.

Rajono „darbiečiai“ buvo vieni paskutiniųjų paskelbę savo kandidatą į mero postą. Priminsime, kad beveik visos rajono „parlamentinės“ partijos tai padarė gerokai anksčiau. Diena vėliau savo kandidatą į mero postą pristatė rajono Valstiečių ir žaliųjų sąjungos skyrius.

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!