Vilkyškiai tampa vargonų muzikos sostine

2016-07-08, Jonė Jankauskienė
Muzikantai ir festivalio organizatoriai.
Muzikantai ir festivalio organizatoriai.

Tarptautinis  vargonų muzikos festivalis „Vargonų muzika Vilkyškiuose“ Valstybės dienos proga įteikė gražią dovaną Pagėgių krašto gyventojams - klasikinės muzikos gerbėjus pakvietė į koncertą „Panis Angelicus“. Šį renginį globojo Seimo narys Bronius Pauža.

Liepos 6-ąją po Vilkyškių evangelikų liuteronų bažnyčios skliautais skambėjo Jungtinėse Amerikos valstijose gyvenančio lietuvių vargonininko Virginijaus Barkausko, obojininko Roberto Beinario ir baritono Tomo Tuskenio atliekami pasauliniais vargonų muzikos šedevrais tapę Antonio Vivaldi, M. Marais, Charles Tournemire, Cesar Franck, Juozo Naujalio, jaunos lietuvių kompozitorės Vaidos Striaupaitės-Beinarienės  bei kitų kompozitorių kūriniai.

„Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena labai svarbi mūsų valstybei. Galime didžiuotis, kad Lietuva, istorijos vingiuose patyrusi tokią daugybę įvykių, sugebėjo nusikratyti okupacijos jungo ir vėl tapti laisva bei nepriklausoma. Valstybės pagrindų pagrindą sudaro kalba, žmonės ir kultūra. Nepaprastai džiaugiuosi ir didžiuojasi, kad kunigas Mindaugas Kairys ir jo žmona Laura, organizuojanti vargonų muzikos koncertus, kultūros šviesą skleidžia tokiose vietose, kur nedažnai sulaukiama profesionalių atlikėjų“,- sveikindamas susirinkusiuosius su Valstybės diena sakė Seimo narys B. Pauža.

Seimo narys pripažino, kad globoti festivalį „Vargonų muzika Vilkyškiuose“, kai į jį atvyksta didžiausių pasaulio scenų žvaigždės, jam yra nepaprasta garbė. Vargonininkas V. Barkauskas lietuvišką kultūrą puoselėja Jungtinėse Amerikos Valstijose, obojininkas R. Beinaris  koncertuoja su geriausiais pasaulio orkestrais, nepalieka abejingų ir jauno baritono T. Tuskenio atliekami kūriniai. Tai žmonės, ne tik plačiai garsinantys mūsų valstybę ir mūsų tautos kultūrą, bet ir rodantys pavyzdį jaunimui - kurti ir nebijoti siekti savo svajonių.

Tarptautinio  vargonų muzikos festivalio „Vargonų muzika Vilkyškiuose“ organizatoriai - Vilkyškių evangelikų liuteronų parapija ir Lietuvos evangeliškos vargonų muzikos sandrauga - kiekvieną vasarą Vilkyškiuose surengia bent dešimt klasikinės muzikos koncertų. 2009-aisiais Vilkyškių evangelikų liuteronų parapijoje pradėtas rengti vargonų muzikos festivalis seniai peržengė parapijos ribas ir tapo svarbia visos Mažosios Lietuvos kultūrinio gyvenimo dalimi.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?