Valstybei reikia galvojančių žmonių

2016-07-11, Jonė Jankauskienė
Didmeistris V. Mališauskas ir Seimo narys B. Pauža (abu kairėje)
Didmeistris V. Mališauskas ir Seimo narys B. Pauža (abu kairėje)

Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos proga Seimo narys Bronius Pauža pakvietė į sportinį renginį - Pagėgiuose vyko daugkartinio Lietuvos čempiono, tarptautinio didmeistrio Vidmanto Mališausko šachmatų simultanas. Su didmeistriu „figūras surėmė“ penkiolika šachmatų gerbėjų.

Tai tradicinis renginys - Seimo nario B. Paužos iniciatyva tokie šachmatų simultanai jau vyko Jurbarke, Skaudvilėje, Vilniuje.

„Džiaugiuosi, kad ir Pagėgiuose yra šachmatininkų, priėmusių didmeistrio iššūkį. Šachmatais žaidė daugelis valstybės mąsto žmonių, todėl man atrodo labai simboliška simultaną skirti Valstybės dienai. Ne be reikalo sakoma, kad šachmatai lavina mąstymą. Lietuvai reikia logiškai mąstančių, protingų, sugebančių numatyti kelis ėjimus į priekį žmonių“,- sakė B. Pauža.

Prie šachmatų lentų susėdo penkiolika vyrų iš Pagėgių ir aplinkinių kaimų, taip pat Tauragės, Šilutės rajonų. Dvi valandas trukęs simultanas privertė didmeistrį rimtai pasukti galvą. Nors jis dvylika priešininkų ir nugalėjo, nė vienas lengvai nepasidavė. Trys partijos baigėsi lygiosiomis.

„Visi žaidėjai - klubinio lygio, bet lengvų pergalių nebūna. Sutikau ir senų pažįstamų, su kuriais ne kartą esu kovojęs Lietuvos čempionatuose ir klubų pirmenybėse. Smagu, kad žmonės mėgsta žaisti šachmatais, nes tai prasmingas ir naudingas užsiėmimas. O tokie simultanai visiems suteikia galimybę tobulėti, todėl galiu tik padėkoti tiems, kurie mato prasmę organizuoti tokius renginius”,- sakė  V. Mališauskas.

Pasibaigus simultanui, pagėgiškiai Seimo nariui papasakojo apie savo pergales Tauragėje ir Šilutėje surengtose varžybose,  tikino, kad Pagėgiuose yra nemažai šachmatais žaidžiančių žmonių, atsiranda ir šiuo žaidimu besižavinčio jaunimo.

„Mums tai įsimintinas renginys, nes didmeistrių Pagėgiuose gal dar niekada nėra buvę. Mėgstu žaisti šachmatais, dalyvauju visuose renginiuose, todėl pirmasis veržiausi dalyvauti varžybose. Būtų dar vienas simultanas - vėl ateičiau”,- džiaugėsi pagėgiškis Leonas Jakutis, pakvietęs Seimo narį B. Paužą pažiūrėti jo apdovanojimų kolekcijos.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!