Tautišką giesmę giedojo daugumos seniūnijų žmonės

2016-07-08, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
D. Gailiūnienės ir S. Bielskio nuotr.
D. Gailiūnienės ir S. Bielskio nuotr.

Liepos 6-oji –Valstybės, Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena. Tądien, 21 valandą, jau daugelį metų  kartu su visa Lietuva bei po pasaulį pasklidusiais lietuviais ir Šilutės rajono gyventojai gieda Tautišką giesmę.

Mindaugas Lietuvos karaliumi buvo vainikuotas 1253 metų liepos 6 dieną. Karūnavimas užbaigė valstybės susikūrimą. Todėl Lietuvą pripažino to meto pasaulis. Liepos 6-oji valstybės švente paskelbta 1990 metais, kai buvo atkurta Lietuvos nepriklausomybė po sovietų okupacijos.

Kartu giedoti himną liepos 6-ąją lietuviai buriasi nuo 2009 metų. „Tik Baltijos šalys sugeba dainuoti taip masiškai, todėl niekada niekas tokių tautų nugalėti negalės“, – sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Tautišką giesmę trečiadienio vakare giedojo daugelio rajono seniūnijų žmonės. Gausų būrį gyventojų ir svečių himnas sujungė prie Šilutės kultūros ir pramogų centro. Čia plevėsavo trispalvės, o bočiai vilkėjo tautinius kostiumus. Gardamiškiai taip pat paminėjo Valstybės dieną, o sugiedoję Tautišką giesmę, neskubėjo išsiskirstyti – daugelis dar mielai šnekučiavosi, prisiminė Lietuvai svarbias datas.

Išskirtinai Tautiška giesmė giedota Rusnėje – šiemet rusniškiai nusprendė šventę perkelti iš miestelio centro į greta tekančią Atmatos upę ir taip simboliškai apjungti tai, kas svarbiausia Lietuvai bei Rusnės žmonėms. Jie tautišką giesmę užtraukė laivuose. Tikimasi, kad toks Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos minėjimas taps nauja salos tradicija.

Švėkšniškiai jau aštuntą kartą rinkosi prie Šv. ap. Jokūbo bažnyčios. Čia taip pat skambėjo Tautiška giesmė, ne vienas pasipuošė tautiniais drabužiais.

Labai svarbu ir išdidu išgyventi vienybės jausmą – Vardan tos Lietuvos! Lietuviai yra vienintelė tauta, kurios atstovai visame pasaulyje vienu metu gieda savo valstybės Lietuvos himną.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?