Apie savivaldos bei mero rinkimus prabilo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai

2014-11-30, Saulius SODONIS
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai. Iš kairės: J. Jaunius, L. Jagintavičienė, V. Pozingis, P. Tunaitis ir G. Čvanovas.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai. Iš kairės: J. Jaunius, L. Jagintavičienė, V. Pozingis, P. Tunaitis ir G. Čvanovas.

Vieni paskutiniųjų iš dabartinių politinių jėgų Šilutės rajono savivaldybės taryboje apie artėjančius rinkimus į Savivaldybių tarybas bei apie tiesioginius mero rinkimus pagaliau prakalbo ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Šilutės skyriaus atstovai. Trečiadienį, pietų pertraukos metu, keletas jų atstovų surengė pristatymą Savivaldybėje.

Į merus – skyriaus pirmininkas

Susitikime su žiniasklaidos atstovais dalyvavo šios partijos Šilutės skyriaus pirmininkas Virgilijus Pozingis, buvęs Tarybos sekretorius Jonas Jaunius, taip pat dabartinis Tarybos narys Povilas Tunaitis bei būsimi kandidatai į Tarybos narius Lijana Jagintavičienė ir vėl į politiką po kurio laiko grįžęs Georgijus Čvanovas.  

Kaip ir dera, pirmas kalbėti pradėjo šios partijos skyriaus pirmininkas V. Pozingis. Jis paskelbė žinią, kuri ir taip buvo aiški, kad būtent jis yra būsimasis šios partijos kandidatas į Šilutės r. savivaldybės mero postą. Jis taip pat kalbėjo ir apie būsimą šios partijos kandidatų sąrašą. V. Pozingis sakė, kad ši partija yra dirbusi visose Tarybos kadencijose. Tai rodo, kad visada turėjo ištikimus savo rinkėjus. Skyriaus pirmininkas pabrėžė, kad rinkėjai šia politine jėga pasitiki.

Jis taip pat kalbėjo, kad iki gruodžio 1 dienos baigs formuoti rinkimų sąrašą, kurį sudarys ne tik šios partijos nariai, bet ir jai prijaučiantys. Baigiamos derinti ir pagrindinės politinės nuostatos, kurias būtų galima įvardinti taip – „už žmogų ir žmoniškumą“.    

V. Pozingis taip pat nubrėžė pagrindines rinkimų nuostatas. Tai veikla, kad būtų tikra savivalda, rūpinimasis švietimu, kaimo plėtra bei socialine politika.

Rūpinsis savivalda   

Nors šios partijos parengtas pristatymas buvo labai trumpas, tačiau vėliau politikai vis dėlto turėjo atsakyti į nemažai klausimų. Vienas jų – kaip realizuos tikrą savivaldos galimybę. V. Pozingis atsakė, kad dabar nėra realios savivaldos, todėl būtina siekti, kad Tarybos nariai ne dėliotų lėšas po eilutes, o realiai galėtų formuoti savo biudžetą. Jis priminė, kad kai buvo naikinamos Lietuvos apskričių administracijos, buvo kalbama, kad dalį funkcijų perduos savivaldybėms. Deja, to šiandien beveik nėra. Daugelį su savivalda susijusių klausimų galima spręsti, jei bus aktyvi savivaldybių asociacija. Pastaroji turėtų turėti įtakos Seime priimamiems teisės aktams.  

Būsimų kandidatų buvo klausiama, ar rajone vis labiau mažėjant gyventojų Savivaldybės administracijoje ir toliau daugės valdininkų. Į tai V. Pozingis atsakė, kad darbuotojams turi būti mokama pagal kompetenciją ir atliktą darbą, o ne pagal nustatytus visiems vienodus rėmus. Atlygį turėtų nustatyti darbdavys. V. Pozingio nuomone, meras turėtų pradėti dirbti su savo komanda. Administracijos direktorius taip pat neturėtų būti politinio pasitikėjimo pareigūnas, skyrių vedėjai – taip pat. Labai svarbu, kad nebūtų daromas politinis spaudimas darbuotojams pasikeitus valdžiai.

Kalbėdamas apie kitus kandidatus į mero postą V. Pozingis sakė, kad viską spręs rinkėjai – jie ir nulems, kam patikėti vadovavimą Savivaldybei.

Taip pat būta klausimų dėl jau bebaigiamo formuoti kandidatų sąrašo ir domėtasi, ar daug buvusių Darbo partijos narių yra jame. Apie buvusius ryšius su Darbo partija taip pat buvo klausiamas ir G. Čvanovas. Tokie klausimai kilo dėl to, kad iš šiame susitikime dalyvavusių penkių kandidatų tik du nėra buvę minėtos partijos nariai.   


 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!