Neskiepytus šilutiškių vaikus privalės priimti į darželius

2016-07-09, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
D. Steponkus įsitikinęs - nepriimti neskiepytų mažylių į darželius būtų nežmoniška.
D. Steponkus įsitikinęs - nepriimti neskiepytų mažylių į darželius būtų nežmoniška.
Nuo šių metų sausio pirmosios Sveikatos apsaugos ministerija uždraudė priimti į darželius vaikus, kurie yra neskiepyti. Tačiau teismas šį draudimą atšaukė.

Antradienį Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas išnagrinėjo keturių Seimo narių skundą dėl buvusio sveikatos apsaugos ministro Vytenio Povilo Andriukaičio priimto įsakymo, jog nuo šių metų nepaskiepyti vaikai į darželius nebus priimami. Įsigaliojus įsakymui, vaikai, nepaskiepyti pagal profilaktinio skiepijimo kalendorių nuo tymų, raudonukės ir poliomielito, į darželius nebegali būti priimami. Tiesa, darželius jau lankantys vaikai iš jų nėra išprašomi.

Nustatyta, kad įsakymas prieštarauja Konstitucijoje įtvirtintiems principams, todėl turėtų būti panaikintas. Šis sprendimas – galutinis ir neskundžiamas.

Šilutės lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ direktorė Irutė Lekavičienė šiemet vadovaujamoje įstaigoje darė apklausą ir aiškinosi, kiek yra vaikų, kurie neskiepijami. Paaiškėjo, kad tokių buvo tik vienas. Pasak jos, nelabai logiškas buvo sprendimas uždrausti priimti neskiepytus vaikus į darželius. „Vaikas yra vaikas. O vis dėl to nėra galutinai ištirta, kad tas vaikas, kuris neskiepytas, kažką užkrėtė ar gali būti koks nors piktybinis. Manau, tai ne visai išanalizuota. Galvoju, kad tas sprendimas buvo gana skubotai priimtas“, - savo mintimis dalijosi I. Lekavičienė.

Šilutės lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ direktorė Stasė Viršilienė galvoja, kad skiepyti vaiką ar ne – kiekvieno tėvelio, šeimos apsisprendimas. „Dėl saugumo, jei koks užkratas... Mums, vadovams, būtų saugiau, kad visi vaikai būtų paskiepyti“, - įsitikinusi pašnekovė. Pasak jos, apskritai vaikų skiepijimo problema yra per daug išpūsta. Vadovės duomenimis, šilutiškiai, kurie veda vaikus į jos vadovaujamą darželį, juos paskiepija, o to nedaro tik vienas kitas.

Sūnelį auginanti Aurela Matulevičienė mano, kad nėra gerai visiškai neskiepyti vaikų. Moteris įsitikinusi, kad nenorėtų, jog į tą pačią grupę ateitų neskiepytas vaikas, kuris sirgtų kažkokia liga. Ji galvoja, kad tai nebūtų niekam malonu.

Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Darius Steponkus mano, kad skiepyti vaiką ar ne, ne tik tėvų, bet ir gydytojų bei organizacijos, kurią lanko jis, sprendimas. „Esu prieš kraštutinumus – prieš tai, kad iš vis nebūtų skiepijama, ir prieš, kad skiepytų absoliučiai nuo visų ligų. Yra tam tikras skiepų kalendorius, kurio privalu laikytis. Dauguma tėvų tuo vadovaujasi. Tačiau įvairiausių nuomonių atsiranda. Darželyje neskiepytas vaikas – gal atrodo grėsmingai, bet išties nėra tai labai baisi bėda kitiems vaikams. Nederėtų išskirti, kad neskiepytas vaikas turi būti kažkaip izoliuotas“, - dėstė medikas. Anot jo, yra daugybė priežasčių, dėl kurių net negalima skiepyti vaikų – jautrumas tam tikroms skiepo dalims, persirgtos ligos ir kiti dalykai. D. Steponkus įsitikinęs - nepriimti neskiepytų mažylių į darželius būtų nežmoniška. Jis galvoja, kad sąmoningi tėvai skiepys tais skiepais, kurie yra privalomi. Jis už tai, kad draudimą atšaukė, ir tikisi, jog gimdytojai tuo nepiktnaudžiaus.

 


Foto galerija

Šilutės lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ direktorė Irutė Lekavičienė įstaigoje darė apklausą ir aiškinosi, kiek yra vaikų, kurie neskiepijami.D. Steponkus įsitikinęs - nepriimti neskiepytų mažylių į darželius būtų nežmoniška.Šilutės lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ direktorė Stasė Viršilienė galvoja, kad skiepyti vaiką ar ne – kiekvieno tėvelio, šeimos apsisprendimas.

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?