Elektroniniai statybų dokumentai sparčiai keičia popierinius

2016-07-12, am.lt

Šiemet dauguma (73 proc.) su statybomis susijusių prašymų, užregistruotų statybos leidimų ir valstybinės priežiūros informacinėje sistemoje „Infostatyba“, buvo pateikta nuotoliniu būdu. Šia sistema naudojamasi vis plačiau. Elektroniniai statybų dokumentai sparčiai keičia popierinius.

Per pirmąjį š. m. pusmetį statytojai ar jų įgalioti atstovai nuotoliniu būdu pateikė apie 28 tūkst. prašymų, iš jų daugiau kaip 18 tūkst. – nuo vasario 1 d., kai pradėjo veikti modernizuota „Infostatyba“. Nuotoliniu būdu išduotų statybą leidžiančių dokumentų skaičius jau pasiekė 4 tūkstančius.

Statytojai vis dažniau naudojasi galimybe gauti statybos užbaigimo dokumentą prisijungus prie „Infostatybos“ svetainės www.planuojustatyti.lt. Per pusmetį patenkinta apie 3 tūkst. prašymų. išduoti statybos užbaigimo aktą. Statybos užbaigimo komisijos darbas taip pat organizuojamas nuotoliniu būdu. Be abejo, ar pastatytas statinys atitinka projektą, jos nariai patikrina statybvietėje.

Naudojantis elektroninėmis paslaugomis ypač patogu paskelbti informaciją apie statybos pradžią ir rangovo bei pagrindinių statybos sričių vadovų pasamdymą ar paskyrimą. Nors šia galimybe pasinaudojo daugiau kaip 2 tūkst. statytojų, vis dar nemažai jų gaišta laiką, pranešimus teikdami tiesiogiai Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) teritoriniams skyriams.

Konsultuotis, kaip naudotis svetaine www.planuojustatyti.lt, galima su VTPSI Informacinių technologijų skyriaus specialistais tel. (8 5) 203 1284, (8 5) 206 0721, (8 5) 271 3023 arba bendruoju konsultacijų telefonu (8 5) 207 3333 pasirinkus antrąją paslaugą.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?