Gal „Raganų eglė“ taps Europos metų medžiu?

2016-07-14, „Šilokarčemos“ informacija

Aplinkos ministerija kartu su Lietuvos arboristikos centru paskelbė Metų medžio konkursą. Šilutės miškų urėdija Metų medžio konkursui pateikė „Raganų eglę“.

Ši daugiakamienė paprastoji eglė yra netoli Vilkyškių miestelio, Šilutės miškų urėdijos Rambyno girininkijos 83-ojo kvartalo 53-iame sklype, Rambyno regioninio parko teritorijoje. Tai vienas įdomiausių Lietuvos gamtos paminklų. Medžio aukštis siekia apie 34 metrus, o 5,8 metrų apimties (ties išsišakojimu) liemuo 80 centimetrų aukštyje šakojasi net į 18 kamienų.

Po 2007 metų lapkričio 10-ąją praūžusios audros, vienas kamienas nulūžo. Manoma, kad eglei gali būti 160-180 metų. Pasakojama, kad dar mažos eglaitės viršūnę prajodamas nukirto Napoleonas, todėl ji tokia keista išaugo. Specialistai linkę manyti, kad šį medį specialiai suformavo žmogus, arba sužalojo gamtiniai veiksniai. Tai vienintelė tokios neįprastos formos paprastoji eglė ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje.

Metų medį rinks visuomenė organizatorių internetinėse svetainėse. Balsavimas už konkurso dalyvius vyks nuo š. m. rugsėjo 5 dienos iki spalio 10-osios. Komisijos atrinktų medžių sąrašas bus skelbiamas tinklalapiuose www.am.lt ir www.arboristai.lt, taip pat socialiniuose tinkluose, leidiniuose. Lietuvos metų medis bus paskelbtas spalio 17 dieną.Lietuvos metų medis, kuris bus išrinktas, kitais metais dalyvaus Europos metų medžio konkurse. Pernai tokiu Europos metų medžiu tapo estų ąžuolas Saaremos saloje, šiemet – vengrų Bataszeko ąžuolas. Kas žino, gal ir mūsų „Raganų eglė“ taps Europos metų medžiu...


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?