Didžiulę trispalvę aitvarai pakėlė į Pagėgių miesto padanges

2016-07-12, Stasys BIELSKIS
Pagėgiškių šventėje (stovi, iš kairės) - laikinai Lietuvos konsulo pareigas Sovetske einantis Bronius Makauskas, ilgametis Karaliaučiaus lietuvių bendruomenės pirmininkas Sigitas Šamborskis, Pagėgių bendruomenės pirmininkas Edmundas Incius ir Karaliaučiaus lietuvių bendruomenės atstovai. A. Andrulienės nuort.
Pagėgiškių šventėje (stovi, iš kairės) - laikinai Lietuvos konsulo pareigas Sovetske einantis Bronius Makauskas, ilgametis Karaliaučiaus lietuvių bendruomenės pirmininkas Sigitas Šamborskis, Pagėgių bendruomenės pirmininkas Edmundas Incius ir Karaliaučiaus lietuvių bendruomenės atstovai. A. Andrulienės nuort.

Pagėgių bendruomenė pakvietė į renginį, skirtą Valstybės – Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai ir asociacijos „Pagėgių bendruomenė“ 15-os metų sukakties progai paminėti. Įvyko šventė, kokios Pagėgiuose dar nėra buvę...

Šventė prasidėjo 14 valandą tradiciniu Pagėgių miesto parko apkabinimu. Tai darė ir į žygį besiruošiantys dviratininkai, ir visi į renginį atėjusieji pagėgiškiai.

Asociacijos „Pagėgių bendruomenė“ pirmininkas Edmundas Incius pasidžiaugė, kad jau šeštą kartą surengtas dviratininkų žygis „Pagėgiai-Rambynas“. Dviratininkai buvo paskatinti būti aktyviais, jiems organizuota prizais turtinga loterija. Žygyje dalyvavo apie 120 dviratininkų.

E. Incius prisiminė, kad 2012 metais, švenčiant bendruomenės veiklos 10-metį, žygyje į Rambyno kalną dalyvavo 78 dviratininkai, o ant kalno juos lydinčių ir palaikančių buvo susirinkę apie 300 žmonių. Parodytas spektaklis – Eglės Grigalaitytės „Algirdas“, o kadangi tuomet pasitaikė ypatingai karšta diena – apie 34 laipsniai, visa žuvienė liko nesuvalgyta, kadangi buvo perdaug karšta. Didžiausią paklausą turėjo vanduo.

Šiemet nemokamą loteriją rėmė daugybė privačių asmenų, įmonių, įstaigų, ir netgi AB „Swedbank“ bei Pagėgių policijos komisariatas. Bilietų užteko visiems žygyje dalyvavusiems dviratininkams. Loterijos laimėjimai – patys įvairiausi, tai  - aksesuarai, bilietai į kiną, tortai, šiaurietiško ėjimo pamokėlės, plaukimo turistiniu laivu bilietai, nemokamas apsilankymas visai grupelei pirtyje ir t. t. Loterija įdomi tuo, kad laimėjimai įteikti ne tą pačią dieną – liepos 6-ąją, o juos bus galima atsiimti vėliau, kada laimėtojas pareikš pageidavimą...

Vakare, apie pusę aštuntos, dviratininkai grįžo į Pagėgių miesto stadioną. Čia jie buvo gražiai sutikti ir prasidėjo šventės renginiai. Pirmą kartą žmonės pamatė įspūdingai didelės, net 400 kvadratinių metrų trispalvės pakėlimą į padanges. Beje, pirmuoju bandymu ši atrakcija ne visai pavyko, nes buvo silpnas vėjas ir aitvarai nepajėgė aukštai pakelti vėliavos. Pabandyta tai padaryti antrą kartą, prikabintas dar vienas aitvaras ir tada trispalvė pakilo tikrai labai aukštai. Beje, ši vėliava buvo pagaminta Lietuvos ambasados Ukrainoje užsakymu.

21 valandą šventės dalyviai, kaip ir lietuviai visame pasaulyje, kartu giedojo Tautišką giesmę.

Paskui pagėgiškiai išvydo dar vieną neregėtą reginį - buvo demonstruojamas filmas 4x6 m dydžio pripučiamame ekrane. Žiūrovams buvo atvežta ir apie 30 pripučiamų krėslų.

Šventėje dalyvavo laikinai Lietuvos konsulo pareigas Sovetske einantis Bronius Makauskas, ilgametis Karaliaučiaus lietuvių bendruomenės pirmininkas Sigitas Šamborskis, taip pat LR Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis ir Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis.

Pasak Pagėgių seniūno Dainiaus Maciukevičiaus, ši šventė tikrai pavyko, joje dalyvavo daugybė pagėgiškių ir svečių.

Šventiniai renginiai tęsėsi Pagėgių pradinės mokyklos stadione, kur vyko naktinis futbolo turnyras Pagėgių bendruomenės taurei laimėti. Žaidė keturios komandos, varžybos užtruko iki trečios valandos nakties.


Foto galerija

Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?