Tryliktoje Pašyšių šventėje – dėmesys kaimo šviesuoliams

2016-07-13, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Juknaičių seniūnas A. Gaubys (centre) už nuoširdų, sąžiningą, kruopštų darbą Pašyšių gyvenvietėje  įteikė padėkas  Genei Rimkienei bei Valentinui Dumčiui.
Juknaičių seniūnas A. Gaubys (centre) už nuoširdų, sąžiningą, kruopštų darbą Pašyšių gyvenvietėje įteikė padėkas Genei Rimkienei bei Valentinui Dumčiui.

Tryliktą kartą pašyšiškiai visus kvietė linksmintis savo šventėje „Pabūkime kartu“.  Joje dalyvavo būrys vietos gyventojų ir svečių iš įvairių šalies kampelių. Čia susirinkusieji vieni kitiems gerų žodžių nepagailėjo, o padėkos ir sveikinimai byrėjo tarsi iš gausybės rago.

Įteiktos gražiausių sveikinimų puokštės

Renginys tradiciškai prasidėjo sportinėmis varžybomis – vieni auksinę žuvelę Šyšoje gaudė, kiti futbolą žaidė, treti išbandė savo rankų stiprumą. Daug dėmesio susilaukė Juknaičių žirgų sporto klubo žirgai. Ne vienas šventės dalyvis, net ir labai bijodamas, išbandė jojimo malonumus.

Lietingą dieną pakeitė ramus ir šiltas vakaras, kuris dar labiau praskaidrino susirinkusiųjų nuotaikas. Gražiausias sveikinimų ir gėlių puokštes įteikė politikai.

„Sveikinu su jūsų veiklos įvertinimu ir įprasminimu Vietos bendruomenių metais. Bendruomenė – vienas mažiausių, bet pats stipriausias savivaldos dėmuo, kuriuo kuriama pridėtinė vertė - neįkainojama. Jūsų puoselėjamos tradicijos, savitarpio pagalba, dialogas, supratimas ir vienybė yra kerintis valstybės pamatas. Jūs esate svarbiausia pilietinės bendruomenės dalis, savo nuoširdžiais darbais stiprinanti savivaldą“, - sveikinimo kalbą pradėjo Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Jis linkėjo Pašyšių kaimo bendruomenei veiklos augimo, nepritrūkti iniciatyvos ir optimizmo siekiant užsibrėžtų tikslų, energijos bei išlikti lyderiais kasdienėje ir bendruomeninėje veikloje. Pašyšiškius nudžiugino mero padėka. Bendruomenės pirmininkė Asta Stonkuvienė pripažino, kad jie tikrai tos padėkos verti, nes yra darbštūs, kūrybingi ir niekada nesėdi rankų sudėję.

Sveikinimo žodį tarė ir Juknaičių seniūnas Alfredas Gaubys. Už nuoširdų, sąžiningą, kruopštų darbą Pašyšių gyvenvietėje jis įteikė asmenines padėkas Genei Rimkienei bei Valentinui Dumčiui.

Nepamiršti kaimo šviesuoliai

Apdovanoti ir mažyliai, kurie šį pasaulį išvydo 2016-aisiais. Tokių buvo aštuoni. Daug dėmesio skirta kaimo šviesuoliams. Kadangi Pašyšių pagrindinę mokyklą palietė reorganizacija, padėkota ilgamečiams švietimo sistemoje dirbusiems žmonėms, pedagogams – Danutei Emilijai Šertvytienei, Irenai Bartkevičiūtei, Kristinai Skružinskienei, buvusiai ilgametei kaimo bibliotekininkei Danutei Lisauskienei. Daug gražių žodžių ištarta buvusiam veterinarijos gydytojui Stasiui Balčiauskui, kuris ir dabar susirgus gyvuliui mielai skuba į pagalbą kaimynams bei pažįstamiems. Už šypseną ir gerą širdį ačiū ištartas ilgametei kaimo pieno surinkimo punkto darbuotojai Zosei Agintienei, o už tai, kad atvežė Kalėdas, t. y. pasirūpino egle, Žydrūnui Bagdonui, už aktyvią veiklą bendruomenėje – gimnazistei Godai Vladičkaitei.

Šiemet įsteigta ir „Jauniausio pagalbininko“ nominacija. Ji skirta dar į mokyklą neinančiam Nojui Juozapavičiui, kuris buvo pavyzdžiu, kaip reikia kibti į fontano valymo darbus. Vaikas visus nustebino savo darbštumu.

Atsidėkodama už pasiaukojamą darbą bendruomenės pirmininkė A. Stonkuvienė taip pat  išvardino ilgą sąrašą geradarių. Kaip ir kasmet, laukdami šventės pašyšiškiai puošė kaimo erdves, išvalė fontaną, aktyviai prisidėjo organizuojant šventę. Padėkos už tai įteiktos Linai Čemerckienei, Danutei Adomavičienei, Vaidotui Austynui, Giedriui Stonkui, Edvinui Kumžai ir kitiems darbštuoliams.

Tądien kiekvienas norintis galėjo aplankyti medžiotojų klubo „Kulynai“ kiemelį ir bendrą Juknaičių, Usėnų, Leitgirių bei Pašyšių bendruomenių kiemelį. Kaimo bibliotekoje atidaryta ir Juknaičių bei Pašyšių moterų rankdarbių paroda „Namų jaukumui“.

Visą vakarą skambėjo dainos. Daugelį užkaitino jaunosios atlikėjos Violetos Vilniškytės atliekami kūriniai. Savo dainas dovanojo ir vestuvių muzikantai Jonas Zalcas bei Gediminas Armonas, Saugų moterų vokalinis ansamblis „Artuma“.

Renginį vainikavo šventinis laužas „Sielos atgaiva“.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

rusniškis2016-09-20
Neapleidžia mintis ,ar tos kaimų šventės prieš rinkimus ,nėra nauja mada ,savotiškos pakišos rinkėją papirkti? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Joo2016-07-22
Nuotrauka iš Vyt Petkevičiaus knygos knygos "Sieksnis Sprindžio vaikas". Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Jums kada nors buvo įsisiurbusi erkė?