Nepilnametis mamą „iškruvino“ marinuotais burokėliais ir žiauriai sumušė

2016-07-14, Stasys BIELSKIS

Šilutės rajono apylinkės teismo teisėjas Robertas Povilaitis išnagrinėjo baudžiamąją bylą ir paskelbė nuosprendį šilutiškiui V. K. už mamos sumušimą. Tai 7 klasių išsilavinimo, nedirbantis, jau aštuonis kartus teistas asmuo. Paskutinius tris kartus jam skirtos bausmės – 30-ies parų areštas, 75 parų areštas ir 60-ies parų areštas.

Teismas, viešame posėdyje išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, nustatė, kad 2015 metų gruodžio 19-ąją, apie 13 val., sūnus, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, kilusio konflikto metu tyčia sugriebė mamai už plaukų ir, taip laikydamas, lenkė ją žemyn bei kumščiu trenkęs vieną kartą į veidą pargriovė ant grindų.

Po to gulinčiai mamai tyčia sudavė kumščiu ne mažiau kaip po vieną kartą į abi ausis, keturis kartus į veidą ir spyrė į abi kojas ne mažiau kaip po vieną kartą bei laikydamas stipriai suspaudęs jos galvą ir pražiodęs pylė jai į burną pomidorų padažą, majonezą, marinuotų burokėlių skystį. Taip nukentėjusiajai buvo padarytas paviršinis galvos, veido sužalojimas ir sukeltas nežymus sveikatos sutrikdymas.

Kaltinamasis sūnus, apklaustas teisiamajame posėdyje dėl jam pareikšto kaltinimo pagal BK 140 straipsnio 2 dalį, kaltu iš esmės neprisipažino ir patvirtino savo ikiteisminio tyrimo metu duotus parodymus. Teigė, kad tuo metu jis, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, mamos atžvilgiu tokių smurtinių veiksmų neatliko, o jo mama, turėjusi tikslą jį išvežti į policiją, be to, įvykio dieną buvo neblaivi, kilusio žodinio konflikto metu pati apsipylė galvą marinuotų burokėlių skysčiu ir nuėjusi pas kaimynę pranešė, jog jis ją sumušė, dėl ko atvykę pareigūnai jį ir išsivežė.

Sūnus tvirtino, kad jam yra atminties sutrikimai, todėl blogai prisimena įvykio aplinkybes. Šiuo metu jo ir mamos tarpusavio santykiai yra pagerėję.

Iš alkotesterio patikrinimo šaknelės matyti, kad 2015 m. gruodžio 19 d., 14 val. 01 min., policijos pareigūnas nustatė sūnui 2,22 promilių girtumą, kurio pastarasis neginčijo.

Nukentėjusioji mama, apklausta teisiamajame posėdyje, patvirtino savo ikiteisminio tyrimo metu duotus parodymus, kad konflikto metu neblaivus sūnus tyčia sugriebė jai už plaukų, lenkė žemyn, tąsė po virtuvę, kumščiu trenkė vieną kartą jai į veidą, pargriovė ant grindų, dar kumščiu sudavė ne mažiau kaip po vieną kartą į abi ausis, keturis kartus į veidą, spyrė į abi kojas ne mažiau kaip po vieną kartą, pražiodęs pylė jai į burną marinuotų burokėlių skystį, pomidorų padažą, majonezą. Ištrūkusi iš sūnaus nubėgo pas kaimynus Bliūdžius. Apie smurtą artimoje aplinkoje jos atžvilgiu pranešė policijai iš kaimynės mobiliojo telefono. Neneigė, kad įvykio dieną ji su sūnumi ir savo sutuoktiniu gėrė 7,5 procentų stiprumo alų.

Taigi, gėrė kartu su sūnumi, kol... susipyko.

Teismo medicinos ekspertas pateikė išvadą, jog šitai mamai buvo nustatytas paviršinis galvos, veido sužalojimas, pateiktuose medicininiuose dokumentuose įvardytas, kaip „veide (ties kairiu antakiu) yra sumušimas, poodinė hematoma“, t. y. kraujosruva. Sužalojimas atitinka nurodytą įvykio laiką, padarytas sumušus buku daiktu, galimai, sudavus kumščiu ar spiriant – paaiškinamas vienu smūgiu. Motinai padarytas paviršinis galvos (veido) sužalojimas sukėlė nežymų sveikatos sutrikdymą.

2015 m. gruodžio 19 d., 13 val. 58 min., policijos pareigūnas kaltinamojo vaikino mamai nustatė 1,57 promilių girtumą, kurio pastaroji neginčijo.

Liudytojas, sūnaus tėvas, apklaustas teisiamajame posėdyje, patvirtino savo ikiteisminio tyrimo metu duotus parodymus ir nurodė, kad kaltinime nurodytu laiku ir vietoje matė, kaip sūnus smurtavo prieš savo mamą - jo žmoną, tik nepastebėjo kaip pylė jai maisto produktus į burną.

Teismas nusprendė mamą sumušusį sūnų pripažinti kaltu pagal BK 140 straipsnio 2 dalį ir paskirti laisvės atėmimą devyniems mėnesiams. Laisvės atėmimo bausmė paskirta atlikti pataisos namuose.

Šis nuosprendis per 20 dienų galėjo būti skundžiamas apeliaciniu skundu Klaipėdos apygardos teismui, bet to nuteistasis nepadarė, todėl nuosprendis jau įsiteisėjo.


Straipsnio komentarai

Audrius2016-07-14
pati ji iskruvinti Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?