Žemdirbių lyderis renkasi politiką

2016-07-16, „Šilokarčemos“ informcija
J. Talmantas (dešinėje) su Pagėgių krašto ūkininkais.
J. Talmantas (dešinėje) su Pagėgių krašto ūkininkais.

Būsimuose Seimo rinkimuose dalyvaus ne vienas žemdirbių savivaldos lyderis. Apie dalyvavimą parlamento rinkimuose ūkininkus informavo Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) pirmininkas Jonas Talmantas.

Ūkininkai nėra vieningos nuomonės dėl dalyvavimo partinėje ir parlamentinėje veikloje. Paaiškindamas apsisprendimą dalyvauti politinėje kovoje, J. Talmantas LŪS suvažiavime teigė, kad žemdirbiams reikia daugiau atstovų parlamente, nes tai arena, kur galima garsiai kalbėti apie rūpimas problemas ir daryti įtaką jų sprendimui. Pasak J. Talmanto, sunku spręsti reikalus, kai Seimo Kaimo reikalų komitete nusimanančių apie žemės ūkį tėra pusantro žmogaus, o Žemės ūkio ministerijoje - vos vienas.

Kandidatuodamas į Seimą Žemaitijoje, J. Talmantas sakė, kad rinkimų kampaniją finansuos savo asmeninėmis lėšomis. LŪS skyrių atstovai priminė J. Talmantui sutarimą, kad LŪS pirmininku negali būti renkamas asmuo, priklausantis politinei partijai. „Partinis asmuo negali būti renkamas pirmininku, bet aš jau išsiaiškinau su teisininkais, kad išrinktam pirmininkui nebedraudžiama pasirinkti politinę partiją, - svarstė J. Talmantas.

Jis priminė, kad skirtingoms partijoms priklauso 27 LŪS skyrių pirmininkai. Skeptiškai nusiteikę ūkininkai sakė, kad žemdirbių savivaldos lyderių ėjimas į politiką ir noras daryti įtaką politiniams sprendimams tėra iliuzija, jog ką nors pavyks pakeisti. Buvo ir tokių, kurie LŪS suvažiavime šaipėsi, kad protingi žmonės į Seimą nesibrauna. Matyt, tą sąvoką – protingi - jie taikė LŪS vadovui J. Talmantui...


Straipsnio komentarai

Dizaineris2016-07-27
Švarkelis liuks! Tiks Seime. Žemės ūkio ministerijoje apie žemės ūkį išmano vienas žmogus? Protingas teiginys, gali į Seimą atvest :)))) Komentaras patinka Komentaras nepatinka