„Sodros“ įmokas turės mokėti tik stambūs ūkininkai

2016-07-16, BNS informacija

„Sodros“ įmokas nuo kitų metų teks mokėti tik stambiems ūkininkams. Seimas, pastraipsniui priimdamas Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pataisas, nepakeitė savo nuomonės ir nutarė, kad „Sodros“ įmokas nuo 2017 metų mokėtų ne mažesnius kaip 8 ekonominių dydžių ūkius valdantys ūkininkai.

Seimas atmetė socialdemokračių Kristinos Miškinienės ir Irenos Šiaulienės pataisą, kuria jos siūlė įmokas įpareigoti mokėti ir smulkius ūkininkus, valdančius ne mažesnius kaip 2 ekonominių dydžių ūkius. Dabar „Sodros“ įmokas moka didesnių kaip 4 ekonominių dydžių ūkių savininkai - jie dirba maždaug 25-33 hektarų žemės arba turi apie 20 galvijų bei iš savo ūkio gauna apie 4 tūkst. eurų pajamų per metus.

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas anksčiau siūlė įpareigoti „Sodros“ įmokas mokėti ūkininkus, kurių ūkiai būtų didesni kaip 2 ekonominių dydžių - jie turėtų dirbti maždaug 12 hektarų žemės ir turėti porą melžiamų karvių, o iš tokio ūkio per metus gauti 2,4 tūkst. eurų pajamų. Tačiau tokiam komiteto siūlymui Seimas nepritarė. Įmoką dabar turintys mokėti ūkininkai moka 28,5 proc. tarifą, iš kurio 26,3 proc. tenka pensijų socialiniam draudimui ir 2,2 proc. - motinystės (tėvystės) draudimui.

Ūkininkams, kurie nėra pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mokėtojai, įmoka skaičiuojama nuo minimalios mėnesio algos (MMA), kuri dabar yra 380 eurų, jų įmoka siekia 108,30 euro.

PVM mokėtojo statusą turintiems ūkininkams „Sodros“ įmoka skaičiuojama nuo apmokestinamųjų pajamų, tačiau ne mažesnių nei MMA. Šie ūkininkai moka ir privalomąjį sveikatos draudimą, kurio tarifas yra 3 proc. (turintiems 2 ekonomių dydžių ūkius) arba 9 proc. (turintiems 2-4 ekonominis dydžių ūkius) nuo MMA - atitinkamai 10,5 ir 31,5 euro. 9 proc. MMA sveikatos draudimo įmoką turi mokėti ir PVM mokėtojo statuso neturintys stambūs ūkininkai. Ūkininkai, kurie yra PVM mokėtojai ir valdo didesnius kaip 4 ekonominių dydžių ūkius, taip pat moka 9 proc. sveikatos draudimo įmoką, tačiau ji yra apskaičiuojama nuo šių ūkininkų apmokestinamųjų pajamų, ne mažesnių nei MMA. Jiems minimali metinė įmokų suma siekia 378 eurus, o maksimali - 480,6 eurų.


Straipsnio komentarai

Koeman Majad2020-12-04
Quick financial loan offer Apply now no collateral required for more information Contact Us +447440072239 globalendinghome@gmail.com
Mr Koeman Majda.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?