Pagėgių abiturientus sveikino ir klebonas, ir Seimo narys

2016-07-19, Stasys BIELSKIS
Seimo narys Bronius Pauža apdovanojo Eglę Bergner, kuri, besimokydama gimnazijoje, pasiekė puikių mokymosi rezultatų, aktyviai dalyvavo kultūrinėje bei visuomeninėje veikloje.
Seimo narys Bronius Pauža apdovanojo Eglę Bergner, kuri, besimokydama gimnazijoje, pasiekė puikių mokymosi rezultatų, aktyviai dalyvavo kultūrinėje bei visuomeninėje veikloje.

Praėjusį ketvirtadienį, liepos 14-ąją, Pagėgių kultūros centre vyko Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos 71-osios laidos abiturientų atestatų įteikimo šventė. Atestatus gavo 56 abiturientai.

Šventėje dalyvavo LR Seimo narys Bronius Pauža, Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, Pagėgių savivaldybės Švento Kryžiaus parapijos klebonas Vytautas Gedvainis, Pagėgių savivaldybės administracijos direktorė Dainora Butvydienė, Švietimo skyriaus vedėja Virginija Sirvidienė.

Dar nepamirštas ir paskutinis skambutis

Rodos, visai neseniai nuskambėjo paskutinės pamokos varpelio garsai. Tądien, kaip ir atestatų įteikimo šventėje, abiturientai irgi bendravo su Pagėgių Švento Kryžiaus parapijos klebonu Vytautu Gedvainiu. Po to paskutiniojo skambučio abiturientus į bažnyčią palydėjo gimnazijos mažiausieji — penktokai. Klebonas palaimino dvyliktokus, palinkėjo jiems sėkmės egzaminuose bei priminė, kad gyvenime svarbiausia yra išlikti doriems, tikintiems ir mylintiems savo artimuosius.

Iš bažnyčios į gimnaziją sugrįžusių abiturientų laukė vienuoliktokai, kurie dvylika metų plaukiojančius po mokyklinius vandenis dvyliktokus pakvietė nuleisti inkarą ir lipti į krantą, iki kurio liko visai nedaug — tik keletas egzaminų. Dvyliktokus į naująjį gyvenimo kelią išlydėjo klasių auklėtojos Edita Bakanienė, Aušra Andriekienė ir Tatjana Laukžemienė, pirmosios mokytojos bei tėveliai. Mokyklinio laivo kapitonas, gimnazijos direktorius Vaclovas Navickas linkėjo abiturientams sėkmingai įveikti egzaminus, apdovanojo tuos, kurie garsino mokyklą puikiais mokslo pasiekimais, aktyviai dalyvavo kultūrinėje ir sportinėje veikloje.

Tada baigėsi nerūpestingas, pilnas jaunatviško juoko ir išdaigų laikas mokykloje. Atsisveikindami dvyliktokai tradiciškai perdavė vienuoliktokams 71-osios laidos testamentą.

Atestatų įteikimo šventėje – apdovanojimų lietus

Atestatų įteikimo šventėje pasidžiaugta, jog trys mokiniai - Armida Čepukaitė, Guoda Kariniauskaitė ir Titas Paukštelis - už anglų kalbos egzaminą gavo net 100 balų įvertinimus.

Meras V. Komskis kompiuteriais apdovanojo Eveliną Zarambaitę ir Armidą Čepukaitę, geriausiai išlaikiusias abitūros egzaminus. Kadangi šiemet yra Bendruomenių metai, Savivaldybės meras nemažą būrį abiturientų už aktyvią veiklą savivaldybės bendruomenės gyvenime apdovanojo padėkos raštais.

Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos direktorius Vaclovas Navickas, sveikindamas abiturientus, kalbėjo: „Linkiu sėkmės ir nepasiklysti gyvenimo kelyje. Praėjo egzaminų karštligė bei euforija, dar reikės išlaikyti tikruosius gyvenimo egzaminus, kurie bus ir sunkūs, ir sudėtingi. Vienas rašytojas savo knygoje yra parašęs, kad žmonės prisisvaigsta visokių būtų ir nebūtų, ne jų jėgoms skirtų dalykų. Bet tikrasis džiaugsmas, tikroji laimė yra būtent maži, kasdieniai dalykai. O ką daryti, kai tu turi didelę svajonę. Tada tuos didelius darbus reikia skirstyti į mažesnius. Ir tada jei ne visos svajonės ir lūkesčiai išsipildys, o dalis tikrai išsipildys. Jeigu gimėte žmonėmis šioje žemėje, tai ir būkite kaip žmonės, nelakstykite kaip paukščiai padebesiais. Šiame gyvenime jūs suprasite, kad maži, kasdieniai dalykai yra labai svarbūs – iš jų susideda ir laimė, ir gyvenimo prasmė. O jeigu ieškosite kažko didelio, nepasiekiamo, galite ir nepastebėti, kaip pro šalį prabėgs jūsų gyvenimas“.

Seimo narys Bronius Pauža apdovanojo Eglę Bergner, pasiekusią aukštų mokymosi rezultatų ir aktyviai dalyvavusią kultūrinėje bei visuomeninėje veikloje.

Išleistuvių šventė užvėrė abiturientams vienas duris, bet atvėrė kitas, už kurių jų laukia naujas, savarankiškas, pilnas išbandymų, atradimų ir labai įdomus gyvenimas.

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

pakazucha2016-07-19
ka toks seimi narys gali veikt tam seime kur vos pasneka jau? tegu ramiai senatve leidzia savo uz vogtus pinigus statytoj sodyboj ar vasarnami ir maziau kisa savo... ten kur nereikia Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?