Apdovanoti devyni gabiausi Šilutės rajono abiturientai

2016-07-19, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Geriausi rajono abiturientai ir jų mokytojai.
Geriausi rajono abiturientai ir jų mokytojai.
Šiemet 9 gimnazistai gavo 15 šimtukų. Net septyni iš jų - Šilutės Vydūno gimnazijos abiturientai, po vieną – Šilutės pirmosios ir Švėkšnos „Saulės“ gimnazistai. Todėl praėjusią savaitę Šilutės H. Šojaus muziejaus freskų salėje pagerbti gabiausi Šilutės rajono abiturientai.

Netrūko palinkėjimų

Geriausiųjų pagerbimo ceremoniją pradėjo Šilutės meno mokyklos muzikantai - Justė Vingytė, Eglė Ramanauskaitė ir Emilis Janšauskas. „Yra žmonių, kurie gyvenamą aplinką tartum savo šešėliu pridengia, bet yra ir tokių, kurie tarytum švyturiai šviečia. Prie pastarųjų priklausė ir buvusio Šilutės dvaro savininkas, krašto ekonomikos patarėjas, filosofijos garbės daktaras Hugo Šojus (Hugo Scheu).

Jis pats apie save trumpai užsiminė taip: „Nuo seno mano gyvenimo užduotis buvo, nežiūrint mano turto, tarnauti bendram provincijos, apskrities ir ypač kartu su manim gyvenančių žmonių labui...“.

„Šiandien susirinkome pasveikinti tuos, kurie garsina mūsų kraštą, kurie lyg švyturiai šviečia“, - renginį pradėjo vedėja Indrė Skablauskaitė. Netrukus sveikinimo kalbas tarė Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Lietuvos Respublikos Seimo narys Artūras Skardžius.

Šiemet rajone mokėsi 386 dvyliktokai. Lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas buvo privalomas visiems. Šio dalyko tik dviejų moksleivių žinios įvertintos šimtukais. Anglų kalbos egzaminą laikė 284 žmonės. Čia net keturių asmenų žinios įvertintos šimtukais. Matematikos labirintus bandė įveikti 237, iš jų šimtukus gavo 3 moksleiviai. Chemijos užduotis sprendė 33 gimnazistai. Tik vieno žinios įvertintos šimtuku. Iš dvidešimties laikančių informacinių technologijų egzaminą, trys gavo maksimalų balų skaičių.

Istorijos egzaminą pasirinko - 151 abiturientas, biologijos – 128, fiziką – 41, geografiją – 40.Vokiečių kalbos egzaminą laikė vienas žmogus, o rusų kalbos – du. Geriausius rezultatus pasiekė Vydūno gimnazija. 

Ne visi dalyvavo

„Šimtuku“ buvo įvertintos Otilijos Juknaitės iš Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos lietuvių kalbos žinios. Jos mokytoja - Gitana Žygaitytė. Mergina svajoja apie veterinarinės ir medicininės biochemijos studijas Lietuvos sveikatos mokslų universitete.  Ji teigė, kad jos pomėgiai keliauti ir skaityti labiausiai praplėtė akiratį.

Šilutės pirmosios gimnazijos abiturientės Justinos Raulušonytės aukščiausiu įvertinimu buvo pripažintos anglų kalbos žinios. Jos mokytoja - Zita Kuzminskienė. Ji ceremonijoje nedalyvavo. Šilutės  pirmosios gimnazijos direktorė Laima Spirgienė tikino, kad gimnazistė svajoja tapti gydytoja. Abiturientei mokslai sekėsi gerai, ne kartą dalyvavo olimpiadose.

Likusieji šimtukai atiteko Šilutės Vydūno gimnazijos abiturientams. Anglų kalbos aukščiausiu balu įvertintos Neringos Mikutytės, kurios mokytoja Sigita Filičkina, Rolando Gudaičio, kurio mokytoja Daiva Abišalienė ir Rūtos Ramanauskaitės, kurios mokytoja Renata Baliasi, žinios. Rūta šimtuką gavo ir iš lietuvių kalbos. Šiam egzaminui padėjo ruoštis mokytoja Laimutė Pakalniškienė.

Svajojo tapti „dideliu kariu“

Neringa taip pat nedalyvavo geriausiųjų abiturientų pagerbimo šventėje, nes tik baigusi mokslus išvyko atostogauti į kitą šalį. Rolandas Gudaitis prisimena, kad dar pradinėse klasėse svajojo būti „dideliu kariu“. Vaikinas yra ir Šilutės šaulių kuopos vado pavaduotojas. Sako, kad labiausiai gyvenime nemėgsta rutinos. Todėl nori studijuoti Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje. Tikisi, kad po studijų galės grįžti ir dirbti į pamarį. Pašnekovas sakė, kad žinias padėjo gilinti įvairūs žaidimai, filmai, bendravimas ir susirašinėjimas su pažįstamais žmonėmis anglų ir rusų kalbomis.

R. Ramanauskaitei, kurios gyvenime svarbią vietą užima teatras ir muzika, visuomeninė veikla nepakišo kojos pasiekti aukštų rezultatų. Ji savanoriavo įvairiose stovyklose, socialiniuose renginiuose, festivaliuose ir pan. Dabar svajoja studijuoti meno vadybos programą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

Mato Šilinsko informacinių technologijų žinios įvertintos šimtuku. Jo mokytoja - Tatjana Balvočienė. Jis tikisi studijuoti Vilniaus universitete programavimą.

Tomas Montvydas geriausiai moka ne tik matematiką, kurios egzaminui padėjo ruoštis mokytojas Edmundas Čiuželis, bet ir fiziką, kurios paslapčių mokė mokytojas Edmundas Regelskis. Vaikinas ketina studijuoti Vilniaus universitete, nes nori ateityje dirbti su technologijomis, robotais.

Geriausias Lietuvoje

Žygimantas Kungelis taip pat gavo du aukščiausius įvertinimus. Šimtukais įvertintos matematikos, kurios mokė mokytojas E. Čiuželis, ir informacinių technologijų, kurias mokė mokytoja T. Balvočienė, žinios. Jis ketina studijuoti Vilniaus universitete matematikos ir informatikos fakultete, nes nori gilinti matematikos žinias. Jaunuolis neslėpė - jam patinka tik labai sudėtingi uždaviniai.

Net keturis aukščiausius įvertinimus gavo Martynas Šapalas. Matematikos, kurios mokė mokytojas E. Čiuželis, chemijos, kurios mokytoja Laimutė Avižinienė, fizikos, kurios mokytojas E. Regelskis, ir informacinių technologijų, kurias mokė mokytoja T. Balvočienė, žinios įvertintos šimtukais. Jis geriausias ne tik Šilutės rajone, bet ir Lietuvoje. Todėl šiandien jis dalyvaus Vilniuje, Valdovų rūmuose organizuojamoje ceremonijoje, kur geriausius abiturientus pagerbs Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Visi abiturientai, tądien dalyvavę jų pagerbimo ceremonijoje, pasirašė Garbės knygoje. „Jei pradedi darbą, dirbk ne dėl garbės. Nežiūrėk, ką žmonės plepės ir kalbės. Bet dirbk dėlei savo žmonijos visos. Tik už tokį darbą visi pagodos“, - šišioniškai baigė renginį I. Skablauskaitė.

 

 

 

 


Foto galerija

Matas Šilinskas, Šilutės Vydūno gimnazija.Rolandas Gudaitis, Šilutės Vydūno gimnazija.Otilija Juknaitė, Švėkšnos „Saulės“ gimnazija.Žygimantas Kungelis, Šilutės Vydūno gimnazija.Neringa Mikutytė, Šilutės Vydūno gimnazija.Tomas Montvydas, Šilutės Vydūno gimnazija.
Rūta Ramanauskaitė, Šilutės Vydūno gimnazija.Justina Raulušonytė, Šilutės pirmoji gimnazija.Martynas Šapalas, Šilutės Vydūno gimnazija.

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!