Vertingos išmokos už vertingą informaciją

2016-07-20, Tauragės AVPK informacija

Vadovaudamiesi Lietuvos policijos generalinio komisaro įsakymu „Dėl atlyginimo už vertingą informaciją policijai apie nusikalstamas veikas, kuriomis daroma žala valstybei, tvarkos aprašo patvirtinimo“, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai kreipiasi į gyventojus primindami, kad už vertingą informaciją, dėl kurios buvo užkirsta, išaiškinta ir nutraukta nusikalstama veika, gali būti atlyginama pinigine išmoka.

Siekiant užkirsti kelią ekonomikos, verslo tvarkos, finansų sistemos ir korupcinio pobūdžio nusikalstamoms veikoms, kuriomis daroma žala valstybei, labai svarbus policijos pareigūnų ir gyventojų glaudus ir betarpiškas bendradarbiavimas. Už suteiktą vertingą informaciją apie sunkų nusikaltimą vienkartinė piniginė išmoka gali siekti net 14 tūkst. eurų, už apysunkį – iki 7 tūkst. eurų, už nesunkų – iki 2 tūkst. eurų, o už baudžiamąjį nusižengimą – iki 500 eurų. Konkretus vienkartinės piniginės išmokos dydis nustatomas vadovaujantis protingumo ir proporcingumo principais bei atsižvelgiant į kitas aplinkybes.

Motyvuotą rašytinį pasiūlymą dėl atlyginimo asmeniui už suteiktą naudingą informaciją rengia policijos įstaigos padalinys, atliekantis ar atlikęs ikiteisminį tyrimą. Pasiūlymas suteikti atlygį už naudingą informaciją teikiamas tuomet, kai informacija susijusi su veika, kuria daroma žala valstybei.

Policija ragina gyventojus, turinčius duomenų apie vykdomas ekonomikos, verslo tvarkos, finansų sistemos ar korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, apie tai pranešti:

  • Policijos budėtojų telefonu (8 446) 20 270;
  • Policijos pasitikėjimo telefonu (8 446) 61 952.

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar manote, jog teisingai pasirinkote nepriklausomą elektros tiekėją?