Dėl „niekieno“ kelio tarvydiškė guodėsi ir Prezidentei

2016-07-25, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Tarvydiškė D. Vaitiekūnienė bijo, kad jos šeimos neužkluptų kokia nors nelaimė.
Tarvydiškė D. Vaitiekūnienė bijo, kad jos šeimos neužkluptų kokia nors nelaimė.

Jau dvidešimt metų Tarvydų kaime gyvena Daiva Vaitiekūnienė su šeima. Jie daugiausia nepatogumų patiria dėl kelio, kuris neva niekam nepriklauso. Bandėme išsiaiškinti, ar galime šiai šeimai kažkuo padėti.

Bijo, kad neužkluptų nelaimės

Į kokią valstybinę instanciją ji benueina, su visais tarnautojais apie savo problemą dabar pradeda kalbėti juokaudama: „Gyvenu kitoje planetoje, bet mokesčius moku Lietuvai“. Pasak Daivos, už kelių šimtų metrų nuo pagrindinio kelio yra kelias. Jis tvarkomas iki kanalo, o nuo jo dar kelių šimtų metrų besitęsiančio kelio jau niekas netvarko, mat jis niekam nepriklauso.

„Ne kartą kreipiausi į prieš tai buvusį seniūną. Prašiau jo pagalbos. Sakiau, kad nuolat klampojame per purvyną, ir nesvarbu, koks metų laikas. Jei lyja – kelias tiesiog ištyžta, sninga – jo niekas nevalo ir dėl to tampa neišvažiuojamas.  Aš neturiu galimybės jo sutvarkyti savo lėšomis. Esu neįgali. Tik po keletą valandų dirbu. Vyras taip pat – tai turi darbo, tai ne. Auginu tris nepilnamečius vaikus“, - guodėsi pašnekovė.

Moteris girdėjo, kad kiekvieną pavasarį seniūnija gauna lėšų, kurios neva skiriamos tokiems keliams tvarkyti. Ji bijo, kad kokia nelaimė neužkluptų, nes žino, kad greitoji pagalba jos nepasieks, o ir gaisrininkams tektų nemažai pavargti, kad prie sodybos privažiuotų.

Ministerija skyrė mažiau lėšų

„Kai pasikeitė Juknaičiuose seniūnas, apsidžiaugiau. Buvau girdėjusi, kad seniūnas Alfredas – ypatingai geros širdies, paslaugus, pasiruošęs visada padėti. Todėl su džiaugsmu pas jį nuskubėjau. Bet, deja, išėjau nuliūdinta. Nes ir šis pasakė, kad keliukas mano sodybos link – ne jo rūpestis. Tai ką daryti? Esu labai dėkinga savo kaimynui, kad šis iš tešlų ištempia automobilį arba tiesiog leidžia jį pasilikti prie jo namų“, - tęsė Daiva. Ji pagalbos prašė ir šalies Prezidentės, ir Lietuvos Respublikos aplinkos ministro. Tačiau ir šie nieko linksmesnio nepasakė. „Gavau atsakymus, kuriuose tik užuojauta dėl susiklosčiusios situacijos“, - prisimena tarvydiškė.

Juknaičių seniūnas A. Gaubys pasakojo, jog minėtas keliukas tęsiasi per nuosavą lauką, jo nėra pažymėta net žemėlapyje, o iki kanalo kelias yra suformuotas ir aiškiai matosi planuose. Seniūnas pažadėjo, kad keliui, kuriuo gali pasiekti savo namus D. Vaitiekūnienė, nudžiuvus, jis bus greideriuojamas, o ateinantį pavasarį bus skirta lėšų žvyrui, kuriuo bus užpiltos duobės. „Šiemet Susisiekimo ministerija skyrė 4 000 eurų mažiau lėšų nei pernai. O įvedus eurą, viskas labai pabrango.  Mums skyrė 96 000 eurų. Iš jų pusė sumos turi būti skirta kelių asfaltavimui“, - teigė seniūnas. Už asfaltavimui skirtus pinigus ketinama pabaigti tvarkyti Žirgo gatvę Juknaičiuose ir Parduotuvės gatvę Pašyšiuose. Minėtose gatvėse esančių kelių asfaltavimo darbai kainuos apie 59 tūkst. eurų. Anot A. Gaubio, kelių priežiūra tenka rūpintis visais metų laikais ir tam reikia nemažai lėšų, o jų sudėtinga gauti.


Foto galerija

Juknaičių seniūnas A. Gaubys pažadėjo pagerinti „niekam nepriklausančio“ kelio būklę.

Straipsnio komentarai

Viktoras2016-08-24
O lapynu pusi keli sutvarkė o kita pusi paliko pusi kaimo ženklus sudėjo kita pusę paliko kaimus ne žinia Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Juknaitiškis2016-07-25
Pagaliau sutvarkys Žirgo g. Juknaičiuose. Dėkui už tai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?