Žemaičių Naumiestis turi naują seniūną

2016-07-22, Lijana JAGINTAVIČIENĖ

Gegužės pabaigoje Žemaičių Naumiestis liko be seniūno - Šilutės rajono vienuolikos seniūnų būrį paliko Jonas Budreckas. Tai buvo ilgametis Žemaičių Naumiesčio seniūnas, šias pareigas ėjęs nuo 2000-ųjų pavasario. Dabar naumiestiškiai turi jau naują seniūną – Virginijų Stasiulį. Jis mielai atsakė į keletą „Šilokarčemos“ užduotų klausimų.

- Papasakokite apie save, savo šeimą.

- Esu vedęs. Žmona Zita turi savo grožio saloną Šilutėje. Užauginome du sūnus - Tadą ir Mantą, kurie jau baigė Lietuvos sveikatos mokslų universitetą, įgijo gyvulininkystės technologo specialybes. Šiuo metu ūkininkauja.

- Kokius mokslus esate baigęs? Kur dirbote iki šiol?

- Pats esu baigęs Žemaičių Naumiesčio vidurinę mokyklą. Po to įstojau į tuometį Šilutės žemės ūkio technikumą, įgijau zootechniko specialybę. Baigęs mokslus studijavau Lietuvos veterinarijos akademijoje, kur įgijau gyvulininkystės technologo specialybę.

Teko dirbti Degučių daržovių sėklininkystės tarybiniame ūkyje – gyvulininkystės brigadininku, direktoriaus pavaduotoju asmeniniame sektoriuje, vyresniuoju zootechniku. Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, dirbau VĮ „Gyvulių produktyvumo kontrolė“ kontrolės asistentu, ekspertu, gyvulių skerdenų kokybės vertintoju. Reorganizavus VĮ į UAB „Gyvulių produktyvumo kontrolė“, dirbau Šilutės skyriuje vadovo pavaduotoju. Nuo  2014 metų pradėjau dirbti Klaipėdos skyriuje vadovu. Be viso to esu ir ūkininkas.

- Kas paskatino dalyvauti konkurse į Žemaičių Naumiesčio seniūno vietą?

- Dalyvauti konkurse nusprendžiau pats.

- Nuo kada pradėsite eiti naujas pareigas? Ką ketinate nuveikti pirmąją darbo dieną?

- Dirbti Žemaičių Naumiesčio seniūnu pradėsiu nuo rugpjūčio 8-osios. Pirmąją darbo dieną ketinu susipažinti su seniūnijos darbuotojų atliekamomis funkcijomis, jų kasdienybe ir rūpesčiais. Artimiausiu laiku norėtųsi  susitikti su seniūnaičiais ir bendruomenės atstovais.

- Kaip manote, ar yra daug problemų Žemaičių Naumiesčio seniūnijoje?

- Mūsų seniūnijoje, manau kaip ir visose kitose, problemų yra ir bus. Jas diktuoja gyvenimas, vienos baigiasi, kitos prasideda.

- Šiandien šalyje didelė problema - girtuoklystė. Alkoholio upės liejasi daugelyje seniūnijų. Dėl to įvyksta nemažai nusikalstamų veikų. Ar bandysite siekti, jog girtuokliavimo problema sumažėtų jūsų seniūnijoje? Kaip tai ketinate padaryti?

- Kalbant apie girtuoklystę Lietuvoje, aš savo seniūnijoje stengsiuosi šią problemą mažinti. Bandysiu žmones suburti į seminarus, kuriuose bus diskutuojama apie alkoholio žalą.

- Esate vietinis gyventojas. Kaip manote, ar tai padės dar geriau atlikti savo pareigas?

- Kadangi esu Žemaičių Naumiesčio seniūnijoje vietinis gyventojas ir daugelis mane pažįsta, o aš pažįstu juos, todėl mūsų bendravimas turėtų būti paprastesnis. Visų lūkesčių ir poreikių sprendimas, manyčiau, bus lengvesnis.

- Koks, anot jūsų, yra seniūno darbas? Kaip jį įsivaizduojate?

- Mano manymu, seniūno darbe visų pirma turi būti didelis noras ir sugebėjimas bendrauti su žmonėmis, mokėjimas juos išklausyti, suprasti, paaiškinti tai, kas jiems neaišku.

- Kaip manote, kokias savybes turi turėti žmogus, kad jis būtų geras seniūnas?

- Geras seniūnas turi būti komunikabilus, teisingas, aktyviai dalyvauti visuomenės gyvenime.

- Kaip apibūdintumėte save?

- Esu komunikabilus, lengvai prisitaikau naujoje aplinkoje, punktualus, reiklus sau ir kitiems, nebijantis naujovių.

- Ką mėgstate veikti laisvalaikiu?

- Savo laisvalaikį mėgstu praleisti aktyviai. Labai patinka darbuotis sode. Mėgstu sportuoti, pasivaikščioti po mišką. Su šeima domimės kultūriniais renginiais ir stengiamės kuo dažniau į juos nuvykti.

- Ko palinkėtumėte seniūnijos gyventojams, skaitytojams?

- Visiems norėčiau palinkėti sveikatos, stiprybės, savitarpio supratimo, pagarbos vienas kitam ir, aišku, geresnio gyvenimo.


Foto galerija

V. Stasiulis

Straipsnio komentarai

Vytka2016-09-25
Ankstesnis seniunas lab, šaunus buvo žiaurei geras buvo na o naujas seniunas dar nez, Komentaras patinka Komentaras nepatinka
šilutės seniunas apsileides iki ausu sėdi ir nosi krapšto o pinigai oho kokie eina į kišene 2016-07-25
šilutė išvis nieko nesitvarko tokia apsileidusi iki ausu tik savivaldybei prie nosies pakrapštė ir viskas o kur kiti rajonai tokie apleisti kokios stotelės apleistos pesčiuju takeliai kokios duobės baisios Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Jonas2016-07-24
Budreckis tai buvo socialdemokratas, o naujas seniūnas kokiai partijai priklauso? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
JANINAI IR NAUMIESTISKIUI2016-07-23
JUS KAMUOJA TARYBINIU LAIKU NOSTALGIJA Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Klausimelis2016-07-23
Esminio klausimo truksta, koki miesteli seniunas mato ateityje ir kokie jo kaip vadovo tikslai, vizija, o paskaicius atrodo kad jis atliks kunigo pareigas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
naumiestiškiai2016-07-23
gerb. Budreckas daug gerų darbų Naumiesčiui paliko, to linkime ir naujajam seniūnui Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Janina2016-07-22
Z.Naumiestis turejo labai gera ir tvarkinga seniuna. Sekmes naujajam Komentaras patinka Komentaras nepatinka
tai ne šilutės seniunas paskui kamuoly laksto o aplinka sulyg kelėnais tiek krumynais baigia apeit ir savartynu kur tik pasisuksi o kokie pestieji takeliai link TRAKSĖDŽIU daugiau nei 30 m neremontuoti 2016-07-22
bet užtai matosi kokia ten aplinka blizganti ir koks tvarkingas seniunas buvo ir dabartinis turbut nepasišiukšlins Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?