Geriausia 2014-ųjų VSAT užkarda - Bardinų

2014-11-27, pasienis.lt informacija

Geriausia VSAT užkarda išrinkta Pagėgių rinktinės Bardinų užkarda, sauganti sieną su Rusija. Konkurse „Geriausia pasienio užkarda“ Bardinų pasieniečiai šiemet aplenkė kolegas iš kitų 39 VSAT užkardų.

Toks konkursas VSAT organizuotas trečius metus iš eilės. Pirmame jo etape buvo vertinamos visos 40 pasieniečių užkardų. Specialiai sudarytos komisijos šešiose VSAT rinktinėse, užtikrinančiose fizinę sienos apsaugą, išrinko po geriausią savo užkardą. Ignalinos rinktinėje geriausia pripažinta Pavoverės užkarda, Vilniaus rinktinėje – Padvarionių, Varėnos – Druskininkų, Lazdijų – Kapčiamiesčio, Pagėgių – Bardinų, Pakrančių apsaugos – Kopgalio užkarda.

Antrame konkurso „Geriausia pasienio užkarda“ etape ketvirtadienį iš minėtų šešių užkardų centrinė konkurso vertinimo komisija išrinko pačią geriausią, t. y. Bardinų. Šiai užkardai vadovauja majoras Giedrius Ranonis, kurio teigimu, toks netikėtas įvertinimas pirmiausia yra viso užkardos kolektyvo nuopelnas. Šis pasiekimas, anot G. Ranonio, kartu yra įpareigojimas ir toliau dirbti kuo profesionaliau.

Bardinų užkarda saugo 27,5 km sienos su Rusija ruožą Pagėgių savivaldybėje. Visas jis eina Nemunu. Be to, užkardai priklauso ir tarptautinis Panemunės  pasienio kontrolės punktas. Iš viso Bardinų užkardoje tarnauja devynios dešimtys pasieniečių.

Konkurse užkardos vertintos pagal daugybę kriterijų. Atsižvelgta į jų šiemetinius veiklos rezultatus, užfiksuotų įvairių pažeidimų ir sulaikytų pažeidėjų skaičių, sulaikytos kontrabandos atvejus, pasieniečiams sudarytas buitines ir darbo sąlygas, dėmesį mokymui, naujovėms, santykius kolektyve, profesinio meistriškumo ir sporto renginių rezultatus, ryšius su vietiniais gyventojais ir įstaigomis, bendradarbiavimą su teisėsaugos ir kitomis institucijomis.

Taip pat vertinta užkardose esančios ginkluotės, specialiųjų priemonių ir įrangos būklė bei priežiūra, dokumentacija, pastatų vidaus ir išorės būklė, estetika, įrenginių būklė ir funkcionalumas, aplinka, teritorijos ir transporto priežiūra ir kt. Vertinant užkardas prioritetai teikti veiklos rezultatams. Pagal kitus kriterijus užkardos vertintos ir kriterijų prioritetai buvo nustatomi atsižvelgiant į kiekvienos užkardos specifiką.

Konkurso „Geriausia pasienio užkarda“ nugalėtoja bus apdovanota specialiu prizu kasmet prieš Kalėdas vykstančiame visų VSAT rinktinių ir užkardų vadų susitikime su tarnybos vadovybe . 2012 m. jis iškeliavo į Ignalinos rinktinės Pavoverės užkardą. Pernai geriausia VSAT užkarda buvo tituluota Pagėgių rinktinės Rociškių užkarda.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?