Pagėgių rinktinės pasieniečiai mokiniams pasakoja apie savo profesiją

2014-11-28, VSAT Pagėgių rinktinės inf.

VSAT Pagėgių rinktinės  pareigūnai dalyvauja Lietuvoje vykstančios nacionalinės karjeros savaitės renginiuose. Apie savo profesiją jie pasakojo Šakių ir Jurbarko rajonų mokiniams.

Karjeros savaitės metu darbuotojai iš daugiau nei 130 organizacijų susitinka su moksleiviais iš 300 Lietuvos mokyklų. Specialistai jaunimui  pasakoja apie savo karjerą ir darbo rinką, jiems  perduoda  žinias, kurios  ateityje   padės apgalvotai pasirinkti profesiją.  Prie šios iniciatyvos prisidėjo ir sieną su Rusija sauganti VSAT Pagėgių rinktinė bei jos struktūriniai padaliniai.

Antradienį šios rinktinės Kudirkos Naumiesčio užkardoje lankėsi Šakių rajono „Varpo“ pagrindinės mokyklos vyresniųjų klasių mokiniai. Jaunimas domėjosi pasieniečio darbu ir galimybėmis įgyti šią profesiją.  Kudirkos Naumiesčio užkardos vadas Dainius Stepšys  papasakojo  apie pasieniečių darbą, reikalavimus vykstant  prie valstybės sienos ir  ar būnant  pasienio ruože.  Jaunimui  buvo parodyta pasieniečių  turima ir valstybės sienos apsaugai  naudojama technika ir ginkluotė, kitos priemonės.

Pasieniečio profesija labai susijusi su kinologija.. Kudirkos Naumiesčio užkardoje dirbantis  kinologas Karolis Pečiulis su savo tarnybiniu šunimi vokiečių avigane Nora pademonstravo, kaip  pasieniečių darbą palengvina keturkojai, kaip jie sugeba surasti daiktus ar sulaikyti pažeidėją.

Trečiadienį  VSAT Pagėgių rinktinės  Bardinų užkardos pareigūnai lankėsi Jurbarko rajono Vytauto Didžiojo pagrindinėje mokykloje bei Jurbarko Naujamiesčio pagrindinėje mokykloje.

Užkardos pareigūnai  Jurbarko rajono  moksleiviams  aiškino  apie pasieniečio profesiją, jos įgijimo galimybes.   Bardinų užkardos vadas Giedrius Ranonis parodė keletą užkardos veiklą reprezentuojančių filmukų. VSAT pareigūnas  jaunimui  kalbėjo apie  užkardą  bei joje dirbančių  pasieniečių funkcijas. VSAT pareigūnai moksleiviams pristatė savo ginkluotę bei specialiąsias priemones.

G. Ranonis sulaukė daug mokinius dominančių  klausimų. Taip pat jiems buvo išaiškinta nusikaltimų bei kitų teisės pažeidimų daroma žala nepilnamečiams.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!