Afrikinio kiaulių maro priešnuodis – kaimo žmonių sąmoningumas

2016-07-24, zum.lrv.lt

Įsibėgėjus javapjūtei ir artėjant rugpjūčio mėnesiui, kartu auga ir didelė afrikinio kiaulių maro (AKM) protrūkio grėsmė. Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė ir Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktorius Jonas Milius kreipėsi į savivaldybių administracijas.

Savivaldybių žemės ūkio skyrių specialistai raginami ne tik atidžiau kontroliuoti, kaip laikomasi privalomų biologinio saugumo reikalavimų, bet ir išnaudoti kiekvieną susitikimą su kaimo žmonėmis  – teikti reikiamą informaciją, aiškinti, kokie jie turi būti atsargūs, kaip jų neatsakingas požiūris gali paveikti kitus kiaulių augintojus. Patirtis rodo, kad žmonių sąmoningumas yra viena efektyviausių ir veiksmingiausių priemonių užkertant kelią AKM plitimui.

Žemės ūkio ministerija primena: VMVT pareigūnai nustatę, jog kiaulininkystės ūkiuose yra pažeidžiami teisės aktų reikalavimai ir nesilaikoma biologinės saugos taisyklių, kiaulių laikytojams taikys administracinio poveikio priemones, o ypatingais atvejais gali būti imamasi ir kraštutinės priemonės – savivaldybės teritorijoje išskersti visas kiaules.


Straipsnio komentarai

nesamoniu laivas2016-07-24
kaip kažkada per buožės laikais žmonės turėjo slėpt nuo caro gyvulius kad vaikus išmaitintu tai taip dabar tipo nuo kažkokio išgalvoto ir niekaip nesibaigiančio maro gyvulius turi žmones naikint Komentaras patinka Komentaras nepatinka