Premjeras A. Butkevičius domėjosi sienos su Rusija apsauga

2016-07-25, VSAT Pagėgių rinktinės inf.
Pagėgių rinktinėje penktadienį apsilankiusiam premjerui Algirdui Butkevičiui pasieniečiai pristatė savo veiklą užtikrinat ES išorės sienos apsaugą.
Pagėgių rinktinėje penktadienį apsilankiusiam premjerui Algirdui Butkevičiui pasieniečiai pristatė savo veiklą užtikrinat ES išorės sienos apsaugą.

Pagėgių rinktinėje penktadienį apsilankiusiam premjerui Algirdui Butkevičiui pasieniečiai pristatė savo veiklą užtikrinat ES išorės sienos apsaugą.

 

Kartu su Ministru Pirmininku rinktinėje lankėsi jo patarėjas teisės klausimais Raimondas Bakšys, Seimo nariai Bronius Pauža ir Artūras Skardžius, Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, savivaldybės administracijos direktorė Dainora Butvydienė, kiti svečiai.

Rinktinės Štabo kieme Vyriausybės vadovą pasitiko VSAT vadas Renatas Požėla, Pagėgių rinktinės vadovybė, užkardų vadai

Susirinkusiesiems pagrindinius sieną su Rusija saugančios Pagėgių rinktinės uždavinius, funkcijas bei darbo specifiką pristatė Sienos kontrolės skyriaus viršininkas Laimonas Pocius. Jis pateikė veiklos statistiką, svarbiausius rezultatus, kalbėjo apie bendradarbiavimą su kitomis tarnybomis.

VSAT vadas akcentavo techninių sienos stebėjimo sistemų naudą bei būtiną tolesnę jų plėtrą.  

Pagėgių rinktinės vadas Rimantas Timinskis premjerui ir jį lydinčiai delegacijai aprodė muziejinę ekspoziciją po atviru dangumi, papasakojo kiekvieno eksponato istoriją bei su juo susijusius įvykius. A. Butkevičius taip pat apžiūrėjo sulaikytų kontrabandinių prekių sandėlį, šaudyklą, sporto salę. 

Tą pačią dieną premjeras lankėsi VSAT Pagėgių rinktinės Bardinų užkardoje, kur jam buvo pademonstruotas pasieniečių naudojamas techninių sienos kontrolės priemonių arsenalas. Vyriausybės vadovas taip pat informuotas, kad sėkmingai veikiančią sienos apsaugos stebėjimo sistemą šiemet planuojama atnaujinti. Prieš dešimtmetį šis ruožas buvo pirmasis, kuriame buvo įdiegtos tokios technologijos, tačiau jos paseno ir tuo naudojasi kontrabandininkai.

Premjeras pažymėjo, jog techninių priemonių naudojimas sienos apsaugoje pasiteisino. Todėl, anot A. Butkevičiaus, bus ieškoma galimybių iš Lietuvos valstybės biudžeto skirti papildomų lėšų tam, kad tokiomis sistemomis būtų „uždengta“ visa Europos Sąjungos išorės siena, už kurios apsaugą atsakinga VSAT.

Ministras Pirmininkas taip pat lankėsi ir prie Pagėgių savivaldybės teritorijoje nutiesto Panemunės miestelio rytinio aplinkkelio, kuris susijungia Rusijos pastatytu naujuoju tiltu per Nemuną ir Sovetsko aplinkkeliu. 

Pagėgių rinktinė kontroliuoja ir saugo 252 km ilgio valstybės sienos ruožą su Rusijos Federacija, iš jų 109 kilometrus, kurie eina Nemuno upe. Pagėgių rinktinės saugomas 109 kilometrų Nemuno ruožas, už kurio matoma Rusija, nuolat stebimas ir kontroliuojamas moderniomis techninės kontrolės stebėjimo sistemomis. Šios sistemos yra įrengtos Bardinų, Viešvilės, Plaškių ir Vileikių užkardose. Sistemų pagalba valstybės sienos ruožas stebimas ir dieną, ir naktį. Visame VSAT Pagėgių rinktinės saugomame ruože palaikomas nustatytas valstybės sienos teisinis režimas, atitinkantis šalies narystės Europos Sąjungoje reikalaujamą sienų kontrolės lygį.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?