Po šv. Onos atlaidų Vilkyškiuose – šventoriuje vaišės su grybų sriuba

2016-07-27, Stasys BIELSKIS
Nuotrauka atminčiai naujųjų Vilkyškių ugniagesių komandos patalpų atidarymo proga.
Nuotrauka atminčiai naujųjų Vilkyškių ugniagesių komandos patalpų atidarymo proga.

Penktadienį ir sekmadienį vyko Vilkyškių miestelio šventė. Jos metu atidarytos naujos ugniagesių patalpos, koncertavo žinomi atlikėjai, visi atėjusieji buvo geros nuotaikos. O sekmadienį, po šv. Onos atlaidų, bažnyčios šventoriuje šventės dalyviai buvo vaišinami grybų sriuba.

Vilkyškių šventėje dalyvavo Seimo narys Bronius Pauža ir, aišku, kraštietis, šame miestelyje nebe svečias, Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis.

Šventė prasidėjo jaunimo sportinėmis varžybos gimnazijos stadione. Vyko ir Pagėgių savivaldybės seniūnijų sporto žaidynės. Buvo žaidžiami krepšinis, tinklinis, smiginis, stalo tenisas.

Seniūnijos parke pastatytoje palapinėje vyko susitikimas su žolininku Virgilijumi Skirkevičiumi, susirinkusieji atidžiai klausėsi jos paskaitos apie vaistažoles ir sveiką gyvenseną, pateikė nemažai klausimų.

Evangelikų liuteronų bažnyčia buvo pilnutėlė, kai ten vyko Onos Kolobovaitės (sopranas) ir Vytauto Lukočiaus (fortepijonas) koncertas.

Pusę septintos vakaro buvo iškilmingai atidarytos naujosios Pagėgių savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Vilkyškių ugniagesių komandos. Nuo šiol ugniagesiai įsikūrę restauruotame buvusių dvaro arklidžių pastate, kitame jo gale netrukus pradės veikti ir amatų centras.

Ugniagesių patalpas pašventino evangelikų kunigas Mindaugas Kairys ir Vilkyškių katalikų parapijos klebonas Kazys Žutautas.

Šventės atidarymo metu vilkyškiečius sveikino ir pačios geriausios sėkmės linkėjo Seimo nariai K. Komskis ir B. Pauža, Savivaldybės meras Virginijus Komskis, mero pavaduotojas Sigitas Stonys, Savivaldybės administracijos direktorė Dainora Butvydienė, priešgaisrinės tarnybos viršininkas Ričardas Bartkevičius.

Buvo pagerbtos keturios šios šventės „kaltininkės“ – Onos, atėjusios prie scenos. Iš viso Vilkyškių seniūnijoje, pasak seniūno Dariaus Jurkšaičio, gyvena šešiolika moterų, turinčių šventą Onos vardą. Joms įteikta po gėlę ir rankų darbo žvakelę, išlietą iš natūralaus vaško. Jas padarė seniūnijos raštvedė Elena Smulkienė.

Onoms ir visiems šventės dalyviams koncertavo kaimyninio Tauragės rajono Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Miltauja“, grupės „Poliarizuoti stiklai“ ir „Vyšnios“. Dangų nušvietė šventiniai fejerverkai.

Sekmadienį Vilkyškių šv. Onos bažnyčioje vyko Oninių atlaidai. Po mišių šventoriuje žmonės, susitikę giminaičius, draugus ar seniai matytus pažįstamus, ne tik kalbėjosi tarpusavyje, bet ir buvo vaišinami Vilkyškių bendruomenės narės Nijolės Rūkienės išvirta grybų sriuba.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!