Socialinę paramą gaunančių žmonių laukia naujovės

2016-07-26, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Seniūnijų socialinės darbuotojos gausiai susirinko ir domėjosi naujovėmis, kuriomis teks vadovautis savo darbe.
Seniūnijų socialinės darbuotojos gausiai susirinko ir domėjosi naujovėmis, kuriomis teks vadovautis savo darbe.
Šilutės rajono savivaldybėje seniūnijų socialinėms darbuotojoms pristatyti Savivaldybės tarybos patvirtinti sprendimai, kurie aktualūs daugybei rajono gyventojų. Jie palies socialinių pašalpų, šildymo kompensacijų gavėjus, nemokamą maitinimą gaunančių vaikų tėvus ir kitus socialinės paramos gavėjus.

Gali netekti kompensacijos trims metams

Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis, pasveikinęs susirinkusias specialistes, pristatė daugybę naujovių. Mat praėjusio Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdžio metu priimti penki sprendimai, kurie susiję su socialine parama.

Naujovė Piniginės socialinės paramos teikimo nepasiturintiems Šilutės rajono savivaldybės gyventojams tvarkos apraše. Anksčiau būdavo, kad jei pradėta namo renovacija, o šildymo kompensacijas gaunantis žmogus namo gyventojų susirinkimo metu tam nepritarė, jis netekdavo kompensacijų. Nuo šiol taip nebėra. Jei gyventojas ir balsuoja prieš, tačiau nuspręsta, jog daugiabutis bus renovuojamas, kompensaciją už šildymą jis gaus. Buto savininkams nesutikus su namo atnaujinimu ir dėl to, jei daugiabutis namas nebus pradėtas atnaujinti, tokiems asmenims būsto šildymo kompensacijos pirmus metus bus mažinamos 50 procentų, o nuo kito šildymo sezono kompensacijos neskiriamos net 3 metus.

Socialinės paramos gavėjų laukia ir kitos naujovės. Nuo šiol socialinės pašalpos bus mokamos nuo kiekvieno mėnesio 10 iki 25 dienos.

Visi, turintys teisę į papildomą socialinę pašalpą, įsidarbinus, prašymą-paraišką turės pateikti per 6 mėnesius nuo įsidarbinimo. Socialinės pašalpos dalis nemažinama tiems, kuriems iki pensinio amžiaus liko 5 metai.

Visuomenei naudingą veiklą atliks ir nepilną darbo dieną dirbantys

Savivaldybės gyventojų telkimo visuomenei naudingai veiklai atlikti tvarkos apraše taip pat yra pakeitimų. Nuo šiol visuomenei naudingai veiklai atlikti pasitelkiami ir nepilną darbo dieną dirbantys asmenys, o taip pat ir dirbantys  savarankiškai. Dirbantys asmenys iki 0,5 etato (imtinai) turės atlikti 16 valandų visuomenei naudingos veiklos. „Yra Šilutėje kirpėjų, taksistų, kurie įforminti net 0,25 etato. Jie neva gauna mažas pajamas ir ateina pašalpų, nors dirba visą dieną. Tokiems žmonėms nereikėjo dirbti visuomenei naudingų darbų. O nuo šiol teks tai daryti, mat atsisakius negaus socialinių pašalpų. Tikėtina, kad atsiras tokių, kurie nedirbs visuomenei naudingų darbų, nes negalės išeiti iš darbo. Jei atsisakys dirbti nepilnamečius vaikus auginanti šeima, jie paramą gaus nepinigine forma. Jiems bus duodamas maistas parduotuvėse, su kuriomis susitaria skyrius. Tokių šeimų nėra daug. Būna  5-11 šeimų“, - kalbėjo A. Šimelionis.

Visuomenei naudingų darbų nereikės dirbti tiems, kurių gaunamos socialinės pašalpos dydis - iki 30 eurų (imtinai). Atidirbti neteks ir tiems, kas augina vaikus iki trejų metų, arba turi neįgalią atžalą iki aštuonerių metų.

Anot skyriaus vedėjo, bus skatinamas ir bendruomeniškumas, kaimyniškumas - visuomenei naudingų veiklų nereikės atlikti šilutiškiams, kurie pagal rašytinį susitarimą slaugo ir prižiūri asmenį – giminaitį ar kaimyną, kuriam yra nustatytas ir mokamas specialusis nuolatinės slaugos ar priežiūros (pagalbos) poreikis. Pasirašyti po susitarimu turi slaugomas asmuo, slaugytojas ir seniūnijos atstovas.

Mokiniai galės gauti maistą ne tik mokykloje

Paramos mokinio reikmėms įsigyti tvarkos apraše numatyta, kad paramai mokinio reikmenims įsigyti vienam mokiniui bus skiriama 57 eurai. Dėl šios paramos bus galima kreiptis nuo liepos 1 d. iki spalio 5 d.

Keitėsi ir Mokinių nemokamo maitinimo tvarkos aprašas. Nuo šiol mokiniams nemokamas maitinimas bus skiriamas ir tada, kai vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienam gyvenančiam asmeniui per mėnesį yra didesnės nei 153 eurai, bet neviršija 204 eurų per mėnesį, kai šeimoje nutiko nelaimingas atsitikimas, netekus maitintojo, jei vaiką (vaikus) augina neįgalūs asmenys, yra daugiavaikės šeimos arba šeimos, kurioms yra teikiamos socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo paslaugos namuose.

Pasak, A. Šimelionio, pagal ugdymo įstaigos patvirtintą tvarką mokiniui, dėl pateisinamų priežasčių nelankančiam mokyklos, kai jis mokosi namuose, serga ar kitais atvejais, nemokami pietūs tėvų raštišku prašymu ir įstaigos vadovo sprendimu galės būti atiduodami į namus. Tėvai norintys parsinešti vaikui priklausantį maistą į namus, turi kreiptis į mokyklos vadovą.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

niekas2016-07-27
kaip sena tarka atsirado Jurga Sadzev... nieko ne baigusi,daugiau Botokso lai prisipucia nes klaikiai atrodo :))) ar paesti atejo i Apylinke Vainuto Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kodėl niekas į darbo staža neirašo tokiu darbu ar tas žmogus ne žmogus 2016-07-27
mažus vaikus auginančios mamos nereikia atidirbinėt o pašalpas nubraukia ir nemoka kai tokia nesamone suprast Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Nu2016-07-26
Turbut silutes "seimunamams" ant sakociu ir saldainiu buvo permazai 33000€ sugalvojo nuo ko atimt. Ziurekit nenutukit Komentaras patinka Komentaras nepatinka
tik vagys taip sumąstyt tegali išnaudot žmogu visom prasmėm 2016-07-26
jai pašalpininkas atidirbinėja socialinius darbus tai kodėl tu valandu niekas neskaičiuoja tam žmogeliui į darbo staža tai ka jam gyvent nereikia Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Joo2016-07-26
Komunistiniu laikotarpiu valdžiai neįtikusiems žmonėms taip pat taikydavo visokias sankcijas: arus skirdavo pelkėje, šieno karvei skirdavo kanale. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Joo2016-07-26
Jei žmogus dirba viešuosius darbus, jam turi mokamas atlyginimas, turi eiti stažas, skaičiuotis atostogos ir kitos socialinės garantijos. Juk tie pašalpiniai nėra kriminaliniai nusikaltėliai, tai kodėl jie prilyginami jiems. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?