Vilkytiškė Aniceta Baltmiškienė jau nesuskaičiuoja proanūkių

2016-07-28, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Vilkytiškę Anicetą Baltmiškienę sveikino būrys svečių.
Vilkytiškę Anicetą Baltmiškienę sveikino būrys svečių.

Kiekvienas mūsų turime gyvenimo pamatus, ant kurių statome savo gyvenimą, dedame savo nugyventus metus. Taip jau būna, kad gyvenimas ne visada yra toks, kokio norime. Bet jis duoda tai, ko reikia, kas būtina, kas tinka. 

Dirbo pas ūkininkus

Praėjusią savaitę 90-ąjį jubiliejų atšventė Vilkyčių kaimo gyventoja Aniceta Baltmiškienė. Ta proga ją sveikino Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis, Saugų seniūnė Dalia Rudienė, bendruomenės atstovai. Sveikinimus palydėjo ir armonikos garsais. Ja grojo Vida Gončiarova. „Dokumentuose įrašyta, kad mano gimimo data - liepos 21-oji, o iš tikrųjų turi būti liepos 27-oji“, - tikino senolė.

Aniceta gimė ir augo Plungės rajono Šimonių kaime. Šeimoje augo šeši vaikai. Pašnekovė buvo antras vaikas šeimoje.

Jubiliatės tėvai daug žemių neturėjo - tik du hektarus ir trobelę. Gimdytojai tarnavo pas ūkininkus, todėl ne tik jų, bet ir vaikų gyvenimas nebuvo rožėmis klotas. A. Baltmiškienė baigė tris skyrius, o toliau mokslų tęsti neturėjo galimybės. Dirbo ji pas ūkininkus įvairius darbus. Savo antrąją pusę sutiko savame krašte. „Kai pirmą kartą piršliai atvedė jį piršti, mama nutarė, kad dar per anksti man tekėti“, - savo prisiminimais dalijosi moteris.

Po kurio laiko Petras vėl sugrįžo su piršliais. Tuomet jos mama daug nesiginčijo ir atidavė dukrą būsimam žentui. Jaunai merginai buvo tik aštuoniolika.

Įsigijo trobelę

Po vestuvių jauna šeima įsikūrė gretimame kaime, pas vyro tėvus. Ten buvo mažai vietos. Todėl jie nutarė ieškoti laimės Klaipėdos krašte, nes žinojo, kad ten yra daug tuščių sodybų. „Atvykę į Venckus įsikūrėme, ten ir prasigyvenome. Vėliau išgirdome, kad Vilkyčiuose yra laisvų vietų. Buvome susitaupę šiek tiek pinigų, tad, kai čia atvykome, nusipirkome trobelę“, - tęsė pokalbį Aniceta. Ji ir dabar tuose namuose gyvena.

Šeima susilaukė šešių vaikų - dviejų dukrų ir keturių sūnų. Tiesa, vieną iš jų jau pasiglemžė klastinga liga - vėžys.

Aniceta keliolika metų dirbo kolūkyje lauko darbus. Po kiek laiko buvo įkurta mokykla. Čia moteris įsidarbino valytoja ir dirbo aštuonerius metus.

Šiandien vilkytiškė  gyvena viena. Puoselėja ji savo aplinką, su dideliu rūpesčiu prižiūri gėlynus. Todėl ne vienas, užsukęs į svečius, randa ramybės oazę, džiaugiasi gražiausiais gėlių žiedais. 

Močiutę globoja kaimynystėje gyvenantis anūkas Vytas Dargužas su žmona Jurgita. Jos širdį džiugina ir devyni anūkai, o proanūkių ji jau net nesuskaičiuoja.


Straipsnio komentarai

o naudos jokios 2016-07-28
bet šilutės valdininkai taip ištroške reklamos kaip pijokai alaus Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?