Gražėja buvusių Pagėgių vaikų globos namų erdvės

2016-07-31, Indrė VAITKUVIENĖ

LR Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis, Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis ir Pagėgių savivaldybės Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjas Petras Kuzmarskis praėjusią savaitę lankėsi buvusiose Pagėgių vaikų globos namų patalpose, kur šiuo metu vyksta intensyvūs remonto darbai.

Šio pastato dviejuose aukštuose remontuojami kabinetai ir koridoriai, keičiami elektros, interneto, telefono įvadai. Erdves pritaikyti kitoms reikmėms buvo nuspręsta po vaikų globos namų iškėlimo į kitas patalpas – dideliame pastate liko daug nenaudojamos vietos. Dalis lėšų (58 tūkst. Eur.) šiems darbams vykdyti Seimo vicepiriminko rūpesčiu buvo gauta iš Valstybės investicijų programos (Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija), kita dalis - Pagėgių savivaldybės biudžeto lėšos.

Tiek Seimo narys, tiek Savivaldybės vadovas sakė, jog šis pastatas yra ypatingai gražus, turintis turtingą istoriją bei kultūrinę vertę, todėl palikti jį likimo valiai ir leisti jam pavirsti „namu vaiduokliu“, tiesiog negalima.

Galvoti, kaip išnaudoti šį pastatą, ilgai nereikėjo – šiuo metu yra Savivaldybės administracijos skyrių, kurie įsikūrę netinkamose patalpose, todėl planuojama juos perkelti į buvusių vaikų globos namų patalpas. Numatoma, jog į naujas patalpas persikels Socialinės paramos bei Vaikų teisių apsaugos skyrių darbuotojai, kurie šiuo metu dirba nepritaikytose, brangiai išlaikomose, elektra šildomose patalpose, Žemės ūkio skyriaus darbuotojai, kurie dabar sunkiai sutelpa, Civilinės saugos ir mobilizacijos skyrius. Taip pat planuojama, jog savo vietą dideliame pastate ras ir šiuo metu senose patalpose, gyventojams nepatogioje vietoje esanti seniūnija.

Ateityje numatomi remonto darbai ir trečiąjame pastato aukšte, kur ilgainiui įsikurs Pagėgių savivaldybės meno ir sporto mokykla, numatomas aktų salės remontas. Čia veiklą vykdyti galės minėtieji administracijos skyriai, Meno ir sporto mokykla, kultūros įstaigos. Įgyvendinus šiuos pokyčius, gyventojams bus suteiktos palankesnės ir patogesnės sąlygos gauti reikiamas paslaugas – skyriai dirbs koncentruotai, bus įrengtos patogios stovėjimo aikštelės, ko šiuo metu trūksta.

Po vizito buvusiuose Pagėgių vaikų globos namuose meras V. Komskis dėkojo Seimo vicepirmininkui už nuolatinį rūpestį ir dėmesingumą Pagėgių kraštui.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

iiiiiiiii2016-07-31
šilutei iš pagėgiu reikėtu netik aplinkos grožiu pasimokyt bet ir tvarka ir taupumu kaip pagėgiai ir kitos savivaldybės blizga o kaip šilutė apsileidusi iki ausu svarbiausia kad savivaldybė šilutės blizga o toliau nesvarbu Komentaras patinka Komentaras nepatinka