Žemės ūkio ministerija siekia, kad parduotuvių lentynose atsidurtų daugiau lietuviškos produkcijos

2016-07-30, zum.lrv.lt

Siekis atverti Lietuvos ūkininkams naujas rinkas ir surasti papildomų galimybių realizuoti savo produkciją – vienas pagrindinių Žemės ūkio ministerijos uždavinių. Ministrė Virginija Baltraitienė susitiko su prekybos tinklo „Lidl“ generaliniu direktoriumi Radostin Dimitrov Roussev-Peine ir aptarė šalies maisto pramonės perspektyvas ir problemas.

„Būdama institucija, atsakinga už maisto produktų pramonę, ministerija bendrauja ne tik su žemdirbiais, bet ir su produkcijos pardavėjais. Norime, kad kuo daugiau vietinių gamintojų produktų pasiektų prekybos centrų lentynas. Džiaugiuosi, kad „Lidl“ yra pasiruošęs bendradarbiauti šiuo klausimu“, – sakė V. Baltraitienė.

Ministerija yra suinteresuota, kad maisto produktų tiekimo grandinė būtų kuo trumpesnė ir prekybos tinklai galėtų pasiūlyti daugiau lietuviškų gaminių. Deja, Lietuvos ūkininkai ne visada sugeba pagaminti tiek produkcijos, kokie yra jos poreikiai ir nemažai produktų tenka įsivežti iš užsienio valstybių.

Nepakankama ne tik agurkų, bulvių, morkų ir kitų daržovių pasiūla, bet trūksta ir įvairių rūšių mėsos. Vos 50 proc. vištienos ir 70 proc. kiaulienos parduodamos „Lidl“, yra tiekiama vietos gamintojų. Prekybos tinklo atstovai teigė, kad yra suinteresuoti, jog visa parduodama produkcija būtų pagaminta Lietuvoje. Šiam tikslui pasiekti, ministrės teigimu, reikia didinti šalies maisto pramonės gamybos mastus ir suteikti ūkininkams papildomų galimybių užsidirbti.

Produktų kokybė yra neatsiejama nuo vartotojų pasitenkinimo. Griežti pakavimo reikalavimai neretai pakiša koją mūsų šalies ūkininkams išplaukti į platesnius vandenis. Ne visiems ūkininkams prieinamos naujausios technologijos, leidžiančios taikyti aukščiausius pakavimo standartus.

Svarbu, kad vietinių gamintojų produkcija ne tik atsidurtų Lietuvos prekybos centrų lentynose, bet ir atrastų kelius į visos Europos parduotuves.

„Lidl“ galėtų būti puikus tramplynas, norint pasiekti kitų šalių rinkas“, – teigė R. D. Roussev-Peine.

V. Baltraitienė patikino, kad ministerija ir toliau domėsis, kaip sekasi lietuviškiems produktams pasiekti prekybos centrų lankytojus bei palinkėjo „Lidl“ atstovams konstruktyvaus bendradarbiavimo su šalies ūkininkais. 


Straipsnio komentarai

???2016-08-01
Lietuva gera savo produkcija isveza i lenkija, o kitam laikrasty rase, kad lenkijoj 1000 maru uzkrestu kiauliu greiciausiai nusedo lietuvoj ( ...uz .......) negi lenkai eis i nuostuolius Komentaras patinka Komentaras nepatinka
tik nereikia pust burbulo prieš rinkimus 2016-07-31
ka jie parduoda pas musu tik didžiulias kainas o produkcija išveža į LENKIJA IR VISAS EUROPO ŠALIS katik babajai nesukustu o savi lai dvesia su didžiuliais mokiaščiais ir kainom Komentaras patinka Komentaras nepatinka
juk rinkimai reikia meluot 2016-07-31
eiliniai pletkai viska isveza i lenkija musu produkcija o kainas tik kelia ir kelia uzdirbt nieko neduoda ismoku jokiu nuo sausros ir nuo liuciu nera juolab nuo embargo viska pasiima perdirbejai ir kooperatyvai ir BALTRAITIENE Komentaras patinka Komentaras nepatinka