Apklausa: gerėja šeimos finansinės padėtis

2016-07-31, ELTA

Trečią mėnesį iš eilės nežymiai gerėja šeimos finansinės padėties vertinimas, rodo apklausa. Per metus šeimos finansinės padėties pagerėjimą pajuto 4 procentiniais punktais didesnė gyventojų dalis.

Naujienų agentūros ELTA užsakymu liepos 1–14 dienomis rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės „Baltijos tyrimai“ atliktos apklausos duomenimis, liepą septintadalis arba 14 proc. 15–74 metų Lietuvos gyventojų savo šeimos finansinę padėtį įvertino kaip pagerėjusią (lyginant su buvusia prieš 2 mėnesius).

Beveik pusė (48 proc.) respondentų nurodė, kad jų šeimos finansinė padėtis paskutiniu metu nepasikeitė, o kiek daugiau nei trečdalis (36 proc.) atsakė, kad jų šeimos finansinė padėtis per paskutinius du mėnesius pablogėjo. 2 proc. respondentų neturėjo nuomonės šiuo klausimu

Lyginant su gyventojų atsakymais prieš mėnesį, 5 procentiniais punktais sumažėjo respondentų dalis, kurie savo šeimos finansinę padėtį paskutiniu metu įvertino kaip blogėjančią, o lyginant su atsakymais prieš metus (2015 m. liepą) šeimos finansinės padėties pagerėjimą pajuto 4 procentiniais punktais didesnė gyventojų dalis.

Kad šeimos finansinė padėtis per paskutinius du mėnesius pablogėjo, dažniau nurodė vyresni nei 50 metų žmonės, gyvenantys kaime, respondentai su mažiausiomis šeimos pajamomis per mėnesį (iki 600 eurų), pensininkai, nelietuvių tautybės gyventojai, kairiųjų politinių pažiūrų žmonės.

Kad jų šeimos finansinė padėtis per paskutinius kelis mėnesius pagerėjo, dažniau nurodė respondentai su aukštuoju išsilavinimu ir su didžiausiomis šeimos pajamomis per mėnesį (virš 1000 eurų), specialistai ir tarnautojai, dešiniųjų politinių pažiūrų respondentai.

Šaltinis www.elta.lt

Straipsnio komentarai

mama2016-08-02
na truksta žodžiu skaitant...kam pagerėjo,viskas matos ir taip kaip mirtingieji gyvena....
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kažin ar bent savivaldybės klerkai nutuokia kaip reikia išlaikyt vaika iš pašalpos vienišai mamai 2016-07-31
sprendžiant iš savivaldybės ponuliu kišeniu gal jiem ir gerėja ju padetis tik ne paprasto žmogelio kuris vaikus turi vest į darželi ir į mokykla Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?