Surašyti 38 protokolai už KET pažeidimus ir pamokantis eismo įvykis

2016-08-02, Tauragės AVPK informacija

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai kaip ir kiekvieną dieną, savaitgalį, aptarnaujamoje teritorijoje užtikrindami viešąją tvarką ir eismo saugumą, nustatė ne vieną Kelių eismo taisyklių (toliau – KET) ir viešosios tvarkos pažeidimą.

Viso minėtu laikotarpiu pareigūnai nustatė 38 KET ir 5 viešosios tvarkos pažeidimus. Kaip visada, tarp pažeidėjų nustatytas ne vienas tauriųjų gėrimų mėgėjas. Tauragės r. įtarimų sukėlusiam ir patikrinimui sustabdytam vairuotojui nustatytas sunkus girtumas (3,37 prom. alkoholio). Neatsakingam vyrui už tokį pasivažinėjimą gresia išties nemaža bauda, siekianti 868 eurus su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo 2 iki 3 metų arba administracinis areštas nuo 10 iki 30 parų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo 2 iki 3 metų. Tokia pati atsakomybė gresia ir Šilutės r. įkliuvusiam vyriškiui. Tiesa, pastarajam nustatytas vidutis (2,10 prom. alkoholio) girtumas. Dar 2 vyrai, taip pat įkliuvę Tauragės ir Šilutės rajonuose, buvo ne tik lengvai „įkaušę“, bet ir neturėjo teisės vairuoti transporto priemonių. Pastarieji asmenys ir anksčiau sėdo už automobilio vairo, vartoję alkoholinius gėrimus. Šiems tauriųjų gėrimų mėgėjams gali tekti neblogai paploninti savo pinigines, nes už tokį pasivažinėjimą gresia ne tik bauda, siekianti 1 448 eurus, bet ir transporto priemonės konfiskavimas arba administracinis areštas nuo 20 iki 30 parų su transporto priemonės konfiskavimu.
Savaitgalį pareigūnai nustatė ir daugiau beteisių vairuotojų – net šešis. Trys iš jų įkliuvo Šilutės r., du – Šilalės ir vienas Tauragės r. Šiems vairuotojams gresia bauda nuo 289 iki 434 eurų arba administracinis areštas.
Nors teisių neturintys asmenys įsitikinę, kad jie puikūs vairuotojai, vis tik sekmadienio rytą įvykęs eismo įvykis byloja priešingai. Dvidešimtmetis vaikinas, neturėdamas teisės vairuoti transporto priemonių, sukėlė pavojų ne tik savo, bet ir bendrakeleivių gyvybei. Patirties stokojantis jaunuolis, nesuvaldė automobilio „Opel Zafira“ ir nuvažiavęs nuo kelio atsitrenkė į medį. Jis su kartu važiavusia jauna keleive buvo paguldyti į ligoninę, kiti 3 keleiviai rimtesnių sužalojimų nepatyrė.
Pareigūnai dar kartą ragina visus eismo dalyvius laikytis KET taisyklių, nesėsti už automobilio vairo vartojus alkoholinių gėrimų ir neleisti to daryti kitiems apsvaigusiems asmenims, neviršyti leistino greičio ir būti atsakingiems eismo dalyviams.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?