Net trys šilutiškiai atstovavo Lietuvą lengvosios atletikos Baltijos šalių jaunių mače

2016-08-04
 Sunkiausiai Jokūbui buvo bėgti estafetėje 400 metrų, nes ši rungtis vyko praėjus vos valandai po 800 metrų bėgimo.  Liudo Barono nuotraukos
Sunkiausiai Jokūbui buvo bėgti estafetėje 400 metrų, nes ši rungtis vyko praėjus vos valandai po 800 metrų bėgimo. Liudo Barono nuotraukos

Vilniuje liepos 22 ir 23 dienomis vykusiame lengvosios atletikos Baltijos šalių jaunių U-18 mače septintą kartą iš eilės  laimėjo Lietuvos komanda (surinkta 316 taškų). Antroje vietoje liko Latvija, savo kraityje turėjusi 266,5 taško, o trečioje – Estija  su 217,5 taško. Lietuvos rinktinei siekti pergalės padėjo ir trys Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai Jokūbas Tubutis, Kęstutis Mickus ir Kristina Jašauskaitė. Jokūbas net ris kartus ėjo atsiimti čempiono apdovanojimo.

Trenerė L. Leikuvienė turi kuo didžiuotis

J. Tubutis Vilniuje vykusiame Baltijos šalių jaunių mače dalyvavo trijose rungtyse. Ir visose finišą kirto pirmas, o varžovams prie finišo leido tik pažiūrėti jam į nugarą.  Bėgdamas 400 m pasiekė asmeninį rezultatą 49,76 sek., o 800 m laimėjo gražioje taktinėje kovoje, kurioje pagrindiniai varžovai buvo Latvijos sportininkai (Jokūbo rezultatas - 1:59,11 min.).

Pasak jo trenerės Linos Leikuvienės, sunkiausiai Jokūbui buvo bėgti estafetėje 400 metrų, nes ji vyko praėjus vos valandai po 800 metrų bėgimo. Tačiau tai nesutrukdė jam kartu su D. Jatužiu, B. Kontrimavičiumi ir J. Ganusausku laimėti ir šią estafetę. J. Tubučio kaklą puošė ne tik trys aukso medaliai, bet jam įteikta ir Baltijos šalių jaunių čempionato vaikinų komandos nugalėtojos taurė, kurią šilutiškiui patikėjo atsiimti ir saugoti savo apdovanojimų kolekcijoje Lietuvos rinktinės trenerė Z. Tindžiulienė.

Debiutuota sėkmingai

Dar vienas Linos auklėtinis K. Mickus buvo pakviestas į Lietuvos rinktinės sudėtį. Kęstučiui tai buvo pirmas kartas, bet, reikia tikėti, ne paskutinis. 3 000 metrų nuotolį jis įveikė per 9:44,18 min. ir finišą kirto antras, priekyje jo finišą kirto taip pat Lietuvos rinktinės narys iš Šiaulių T. Babrauskas.

Šuolininkė K. Jašauskaitė varžybose dalyvavo su metais už save vyresnėmis sportininkėmis. Kristina nušoko į tolį 5,54 metro, pagerino savo asmeninį rezultatą ir užėmė ketvirtą vietą. Nugalėtojos estės L. Ilves rezultatas - 5,68 m.

Kristina daug geriau jaučiasi trišuolio sektoriuje, tačiau nors ji ir turėjo šio sezono Lietuvos jaunių merginų trišuolio geriausią rezultatą, rinktinėje ji dalyvavo be konkurencijos. Bet šilutiškei tai nesutrukdė atliekant vos tris bandymus nušokti 11,84 m. Šis rezultatas Baltijos šalių mače buvo trečias.

Dabar visi su nekantrumu laukia, kaip seksis Šilutės sporto mokyklos auklėtiniams J. Tubučiui ir rutulio stūmikei Jurgitai Rudytei Baltijos šalių mače Estijoje.

 


Foto galerija

Lietuvos rinktinę atstovavę Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai Jokūbas Tubutis, Kristina Jašauskaitė ir Kęstutis Mickus.

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?