Šurmuliavo Švėkšnos dvaro šventė

2016-08-02, Šilainės kraštas
Šurmuliavo Švėkšnos dvaro šventė. Sauliaus Sodonio ir Danutės Gailiūnienės nuotraukos
Šurmuliavo Švėkšnos dvaro šventė. Sauliaus Sodonio ir Danutės Gailiūnienės nuotraukos

Savaitgalį Švėkšnoje, dvaro prieigose bei pačiame dvare, nuo pat ryto vyko Dvaro šventės renginiai. Iš gausybės jų kiekvienas galėjo pasirinkti sau įdomų ar tinkamą.

Po pietų klasikinės muzikos mėgėjai rinkosi į „Villa Genovefa“. Čia, skambant klasikinei gitarai, kuria nuostabiai grojo Karol Wilkicki, ištraukas iš italų operų dainavo Zita Martinavičiūtė (sopranas).

Tuo pat metu mažieji švėkšniškiai ar jų svečiai skverelyje prie parko vartų turėjo galimybę dalyvauti Šeimų valandoje. Čia buvo galima išmėginti senuosius lietuvių liaudies žaidimus, kuriuos pažaisti kvietė jų žinovas iš Klaipėdos J. Kavaliauskas.

16 valandą svečiams koncertavo jaunieji švėkšniškiai. Jų pasirodymo metu buvo šokama, dainuojama, grojama bei pasakojama. Beveik tuo pat metu Švėkšnos muziejuje pristatyta švėkšniškio Rimanto Kontvainio knyga „Mano gyvenimo universitetas“. Autorius šiek tiek papasakojo apie savo gyvenimo kelią bei pristatė savo knygą. Po to muziejuje buvo atidaryta Vytauto Marcinkevičiaus ir Danutės Gailiūnienės fotografijų paroda „Švėkšna iš paukščio skrydžio“.

Pasibaigus jaunųjų švėkšniškių koncertui, jų vietą scenoje užėmė vyresnieji. Šoko saviveiklinio kolektyvai „Šalna“ iš Švėkšnos bei „Vainutos“ ir „Veiviržo“ šokėjai. O taip pat prieš keletą metų atgimęs Inkaklių folkloro kolektyvas „Dainoriai“.

Dvaro šventės vėliavą atvežė, o vėliau ir iškėlė geriausias šių metų Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos mokinys Silvestras Merliūnas. Po to įvyko oficialus šios šventės atidarymas ir Švėkšnos seniūno Alfonso Šepučio, šv. Jokūbo bažnyčios klebono Sauliaus Katkaus sveikinimai. Jis priminė, kad šios šventės ištakos – bažnyčios globėjo šv. Jokūbo atlaidai. Tad pakvietė sekmadienį dalyvauti šiose apeigose. Sveikino susirinkusius ir renginyje dalyvavę svečiai.

Buvo paskelbtas ir šių metų Jokūbėlio nominacijos laureatas. Juo tapo Švėkšną Lietuvoje savo medžio darbais garsinantis Vaidotas Bliūdžius. Tradiciškai Jobūbėlio medinę savo paties drožtą skulptūrėlę jam įteikė taip pat žinomas meistras Kęstutis Paulauskas.

Gražiausios sodybos nugalėtojais šiais metais buvo paskelbti Pranciška ir Zenonas Kiudžiai (Jonelių k. 3), Edita ir Kęstutis Kaktai (Razmų k. 2), Ana ir Sigitas Lengvinai (Švėkšna, Vilkėno g. 16), Eleonora ir Algirdas Vingiai (Švėkšna, Gintaro g. 7), Edita ir Audrius Gaisriai bei Aldona ir Domininkas Raukčiai (Švėkšna, S.Stanevičiaus g. 7, Daiva Zimkutė (Švėkšna, Žalgirio g. 6), Alma ir Romas Kačinskai (Švėkšna, Vilkėno g. 34), Rūta ir Juozas Alsiai (Švėkšna, Brailio g. 19.

Tuo pat metu, kai žmonės stebėjo saviveiklininkų pasirodymus, netoliese vyko rankų lenkimo varžybos. Šventės atidarymo metu buvo apdovanoti nugalėtojai. Tarp merginų nugalėtoja tapo Rita Urbonaitė. Domantas Budrikas iškovojo antrąją vietą, o nugalėtoju tapo Orvaldas Girskis iš Žemaičių Naumiesčio. Jį specialia taure apdovanojo seniūnas A. Šeputis.

Pirmą kartą už indėlį į bendruomeniškumą buvo apdovanotos bendruomenės. Tai Švėkšnos bendruomenė „Tėviškės“ draugija ir Stemplių bendruomenė.

Koncertavo Andrius Rimiškis, Irma Jurgelevičiūtė bei grupės „Ego“ ir „Hit“. Viską vainikavo šventiniai fejerverkai.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

vilniete2016-08-03
sutinku su pirmu komentaru pilnai, Gretima Silale atrodo zymiai tvarkingesne negu Silute Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Hadis2016-08-02
Tai todėl ir lengva tvarkyti kai miestelis mažas. O tokiai kaip Šilutei tvarkyti, priverstinių pašalpinių neužtenka. :( Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ir vis nėra lėšu vis nėra lėšu 2016-08-02
netgi toks miestelis kaip švėkšna koks puošnus kiek renginiu yra kokia aplinka tvarkinga o šilutė apsivertusi iki ausu nei šaligatviu daugiau kaip 30 m nesutvarko peščiuju takeliai link traksėdžiu abžėlia plytelės ir tipo asfaltuota caro laikais kažkada buvo išsiraite sutrunyje svarbiausia kad mero žandai raudoni ir pilvas pilnas Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?