Vairuodamas Miško gatve jautėsi kaip tikrame miške

2016-08-06, Stasys BIELSKIS
Ant priekinės keleivio pusės sėdynės brakonierius vežėsi ne kokią nors draugę ar meilužę, o... stirnos patiną.
Ant priekinės keleivio pusės sėdynės brakonierius vežėsi ne kokią nors draugę ar meilužę, o... stirnos patiną.

Neseniai „Šilokarčemoje“ rašėme apie iki šiol pamario krašto brakonierių padangėje negirdėtus dalykus – per pirmąjį pusmetį buvo konfiskuoti du neteisėtoje medžioklėje naudoti visureigiai. Aplinkos ministerijos Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos teigimu, anksčiau Lietuvoje buvo konfiskuoti tik keli brakonierių automobiliai, o Šilutės rajone tokių dalykų nepasitaikydavo.

Ir štai pagaliau išgirdome apie trečią „nukentėjusyjį“...

Pirmadienio, rugpjūčio 2-osios, vakarą automobilį „Škoda“ vairavęs medžiotojas Šilutės miesto Miško gatvėje jautėsi, matyt, kaip tikrame miške. Ant priekinės keleivio pusės sėdynės jis vežėsi ne kokią nors draugę ar meilužę, o... stirnos patiną. Aišku, jau nebegyvą – supakuotą kartotinėje dėžėje.

Turėdami apie tai išankstinės informacijos, automobilį sustabdė Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai. Aštuonerių metų amžiaus stirnino sumedžiojimas nebuvo pažymėtas jokia licencija, per ausį neperverta plomba.

Na, o toliau - visiems žinomas „ritualas“. Brakonieriui iškart buvo surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas. Sulaikytas automobilis, paimtas stirninas ir medžioklės įrankiai. Galutinį tašką šioje istorijoje padės Šilutės rajono apylinkės teismas. Už tokį pažeidimą vyriškiui bus paskirta bauda nuo 868 iki 1737 eurų, atimta teisė medžioti iki 5-erių metų, konfiskuotos nusikaltimo padarymo priemonės – šautuvas ir lengvasis automobilis.

Ir tai dar ne viskas – S. G. taip pat privalės atlyginti gamtai padarytą žalą – už nušautą stirniną sumokėti beveik 1 600 eurų.

Pasak gamtosaugininkų, sulaikytasis brakonierius – šilutiškis S. G. Jis – Žemaičių Naumiesčio medžiotojų klubo „Šustis“ narys.

Pastarojo klubo vadovas Vytautas Petrošius „Šilokarčemai“ pripažino, kad jis vis gaudavo informacijos, jog kažkuris iš medžiotojų dažnai brakonieriauja. Nustatant šį asmenį buvo bendradarbiaujama su Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcija. Pirmadienį V. Petrošius sužinojo, kad tai buvo „Šusties“ klubo medžiotojas S. G. Tokiems asmenims ne vieta medžiotojų kolektyve – artimiausiu metu S. G. bus pašalintas iš „Šusties“ klubo.

Tad už vieną nusikaltimą – net šešios nuobaudos vienu metu!


Straipsnio komentarai

maras2016-08-09
Jei ne oziai tie zalieji nieko nepriciuptu geda, be oziu pagalbos nemoka dirbt savo darbo pyderai Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Joo 2016-08-06
Medžiotojai tai didžiausi gamtos niokotojai. Jie amžinai nevalgę. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?